Zgłosuj na książki roku 2017

Word i Excel. Dla seniorów

Wydawnictwo: Helion

* Pisz i licz - z najpopularniejszymi programami na świecie * Prostota i elegancja, czyli jak stworzyć czytelny i estetyczny dokument tekstowy * Operacje podstawowe i skomplikowane, czyli jak Excel może ułatwić nam życie * Grafika i wykresy, czyli jak uatrakcyjnić wygląd dokumentów * Word i Excel należą do najbardziej znanych i najczęściej wykorzystywanych programów na świecie. Każdy z nas musi czasem napisać urzędowe pismo, wysłać oficjalny list czy zaprojektować zaproszenie. Każdy miewa problemy z obliczaniem podatku, dodawaniem długich serii liczb lub ustalaniem liczby dni pomiędzy określonymi datami. Te dwa proste w obsłudze, a niezwykle przydatne programy są lekiem na takie kłopoty. Pozwalają nam działać wygodnie, bez nerwów i ryzyka pomyłki. Wbrew pozorom nie są też trudne w obsłudze. Wystarczy znajomość kilku podstawowych zasad i sztuczek. Jeśli chcesz szybko je poznać, powinieneś sięgnąć właśnie po tę książkę."Word i Excel. Dla seniorów " to pozycja przeznaczona dla osób, które wciąż trochę boją się komputera, ale wiedzą już, że to świetne narzędzie, i chcą opanować obsługę ważnych programów. Dowiesz się z niej, jak uruchomić Excel i Word oraz stworzyć czy zapisać nowe dokumenty. Nauczysz się wpisywać i formatować tekst w Wordzie, zaznaczać go, przenosić oraz wyrównywać. Odkryjesz, jak wstawiać listy oraz grafikę czy tło ? i jak wydrukować gotowy dokument. Poznasz najprostsze i bardziej zaawansowane sposoby dokonywania obliczeń w Excelu. Zrozumiesz, jak należy prawidłowo wprowadzać dane i korzystać z możliwości formatowania czy zaznaczania poszczególnych komórek, a także na czym polega idea formuł i jak sprytnie można ich używać. * Pierwsze kroki w programie Word * Praca z tekstem * Zmiana wyglądu i położenia tekstu * Listy wyliczane i numerowane * Ustawienia strony * Grafika w dokumencie * Drukowanie dokumentu * Uruchamianie programu Excel 2007 PL * Aktywacja i zaznaczanie komórek * Wprowadzanie danych * Formatowanie komórek i modyfikowanie arkusza * Tworzenie i edycja formuł * Wykresy * Najwyższy czas opanować obsługę Worda i Excela!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion