Wenecja. Przewodnik - Celownik

Seria: Przewodnik - Celownik
Wydawnictwo: Helion
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Przewodnik-Celownik Wenecja to: Atlas Wenecji 1 : 10 000 Alfabetyczny leksykon 112 największych atrakcji turystycznych ponad 140 kolorowych fotografii Zwięzłe informacje praktyczne Przejrzysty system odsyłaczy ... a wszystko po to, by w nieskrępowany sposób cieszyć się Wenecją, bezbłędnie trafi ać do wybranych przez siebie celów, ułożyć własny plan zwiedzania, poznać i zobaczyć najciekawsze...

Przewodnik-Celownik Wenecja to:
Atlas Wenecji 1 : 10 000
Alfabetyczny leksykon 112 największych atrakcji turystycznych
ponad 140 kolorowych fotografii
Zwięzłe informacje praktyczne
Przejrzysty system odsyłaczy
... a wszystko po to, by w nieskrępowany sposób cieszyć się Wenecją, bezbłędnie trafi ać do wybranych przez siebie celów, ułożyć własny plan zwiedzania, poznać i zobaczyć najciekawsze zabytki w mieście.

źródło opisu: http://bezdroza.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Agnieszek | 2016-03-13
Przeczytana: 06 marca 2016

Zawsze sobie obiecuję, że przeczytam przewodnik przed podróżą.
Nie czytam, przeglądam, zaznaczam zakładkami to, co wydaje mi się interesujące, kartkuję.

Co mogę powiedzieć o tym wydawnictwie? Że może się przydać. Mapki, opisy najważniejszych miejsc (a jest ich mnóstwo), wskazówki (szczególnie cenne te o komunikacji) i minisłowniczek. Znaleźć więc da się sporo przydatnych informacji.
Jednak gabaryty siłą rzeczy ograniczają autorkę.

W przypadku Wenecji ma to znaczenie. Bo to miejsce do niespiesznego spacerowania, a nagromadzenie budowli, mostków, sklepików, zakamarków i wysp sprzyja chłonięciu na własną rękę wszelkich zauroczeń, śmiesznostek czy w końcu olśnień.
Przewodnik - celownik daje ten przedsmak.
Więc warto.

PS
Będąc w Wenecji, nie żałujcie ok. 20 euro na całodzienny bilet - możliwość dotarcia do rozmaitych zakątków oferowane przez tramwaje wodne jest bezcenna.
A! Gallerie dell'Accademia, której opis mieści się w kilkunastu zdaniach, to kilkugodzinna uczta.
Takich...

Adrian Szydlik | 2017-02-07