Java. Przewodnik dla początkujących. Wydanie V

Wydawnictwo: Helion
Java, A Beginner's Guide, 5th Edition
java, programista, helion

Java to język przeznaczony do realizacji najtrudniejszych programistycznych zadań. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane są najwyższa wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo. Dzięki jasno sprecyzowanym zasadom, przejrzystej składni i silnemu typowaniu jest językiem łatwym w nauce i odpornym na błędy początkujących programistów. Java ma jeszcze jedną zaletę — programiści znający ten język są poszukiwani na rynku pracy w każdej ilości. Chcesz dołączyć do tego grona?

To nie jest trudne! Na początek wystarczy Ci ta książka. Dzięki niej wejdziesz w świat Javy, klas, obiektów, polimorfizmu… Poznasz zalety i wady tego języka oraz to, jak wypada on na tle konkurencyjnych rozwiązań. Następnie zaznajomisz się ze składnią, typami danych, strukturą programu oraz mechanizmem wyjątków. Kolejne rozdziały zawierają bezcenne informacje na temat tworzenia interfejsu użytkownika, dokumentowania kodu i radzenia sobie z typowymi problemami. Ta książka gwarantuje bezbolesne rozpoczęcie przygody z językiem Java!

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl

Dawid | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: listopad 2013

Jest to moja pierwsza książka o Javie, którą przeczytałem. Okazała się bardzo dobrym wyborem. Opisuje wszystkie podstawowe tematy z którymi każdy początkujący programista Javy powinien się zapoznać. Myślę, że jest to doskonała pozycja na początek nauki tego języka.