Corel PaintShop Pro X4. Obróbka zdjęć cyfrowych. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Popraw swoje fotografie, korzystając z prostego i wydajnego programu do obróbki zdjęć!* Jak sprawić, aby zdjęcia wyglądały jeszcze lepiej?* Jak osiągnąć ciekawe efekty artystyczne?* Jak połączyć ze sobą fragmenty kilku zdjęć?Wszyscy robimy dziś tysiące cyfrowych zdjęć, z których większość nigdy nie opuszcza dysku komputera, a tylko nieliczne są w ogóle przez kogoś oglądane. Dzieje się tak, ponieważ nie radzimy sobie z selekcją fotografii i zarządzaniem nimi. Niewielu z nas potrafi też obrabiać je w takim stopniu, aby nadawały się do publicznej prezentacji. Ponadto niektórzy nie mają pojęcia, jak udostępnić je w internecie. Jak się do tego zabrać? Jak ogarnąć duże zbiory zdjęć? Jak wybrać te najlepsze i przygotować je do prezentacji lub druku? Jak sprawić, aby wyglądały dobrze na ekranie komputera oraz w postaci odbitek?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w książce "Corel PaintShop Pro X4. Obróbka zdjęć cyfrowych. Ćwiczenia praktyczne ". Krok po kroku przedstawia ona wszystkie etapy obróbki fotografii, począwszy od operacji takich, jak importowanie i otwieranie zdjęć, poprzez ich kadrowanie, korektę, retusz, stosowanie efektów czy filtrów, a skończywszy na tworzeniu kolaży, korzystaniu z warstw i obróbce HDR. Książka stanowi doskonałe źródło praktycznej wiedzy dla wszystkich fotoamatorów, którzy chcą poznać jedno z najbardziej popularnych narzędzi do edycji cyfrowych zdjęć i zarządzania ich zbiorami. Takim narzędziem niewątpliwie jest program Corel PaintShop Pro X4.* Podstawowe zasady pracy w programie Corel PaintShop Pro X4* Otwieranie, importowanie, eksportowanie i zapisywanie zdjęć* Kadrowanie fotografii i edycja ich podstawowych parametrów* Wszechstronny retusz zdjęć i zaawansowane techniki korekcji* Korzystanie z filtrów i efektów artystycznych* Retusz osób na zdjęciach* Obróbka HDR, plików RAW i stosowanie warstw* Łączenie wielu zdjęć w jedno i edycja obiektów* Tworzenie panoram i praca z tłamiOsiągaj wspaniałe efekty z programem Corel PaintShop Pro X4!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion