Moodle. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Jeszcze kilka lat temu idea e-learningu budziła powszechne zdziwienie i duże opory w środowisku nauczycieli oraz potencjalnych uczniów. Wbrew obawom okazało się jednak, że nauka za pośrednictwem mediów elektronicznych jest bardzo skuteczna, a także wygodna. Nagły wzrost jej popularności sprawił, że coraz więcej ludzi musi szybko opanować sposoby tworzenia e-kursów. Doskonałym narzędziem do ich zakładania i przeprowadzania jest platforma Moodle, świetnie sprawdzająca się zarówno w środowiskach akademickich, jak i biznesowych.Jeśli chcesz zacząć przekazywać wiedzę na odległość w sposób maksymalnie efektywny, pora wypróbować tę platformę. Najlepiej zaś od razu poznać ją w praktyce. Publikacja "Moodle. Ćwiczenia praktyczne " poprowadzi Cię przez wszystkie etapy współpracy z tym narzędziem: od instalacji serwera lokalnego i samego programu, przez dodawanie kategorii i zakładanie kursu, aż po szczegółowe ustawienia opcji i eksportowanie materiałów do sieci WWW - krok po kroku do stworzenia w pełni funkcjonalnego kursu. Skup się na tym, co chcesz przekazać: resztę podpowie Ci autor tej książki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion