Pies. Poradnik opiekuna

Wydawnictwo: RM
flora i fauna

*jak wprowadzić do domu nowego psa *jak żywić szczeniaka i opiekować się starym psem *jak szkolić psa krok po kroku (ilustracje) *jak utrzymać psa w dobrym zdrowiu i chronić go przed chorobami *jak radzić sobie z problemami z zachowaniem psów *jak ułożyć zbilansowaną dietę dla psa *opis 24 najpopularniejszych ras psów

Flaming | 2017-07-10

Posiadam wydanie drugie o czym świadczy informacja wewnątrz, choć nie wiedzieć czemu na okładce jest napisane "wydanie trzecie". Okładka jest inna, bo prezentuje psiaka rasy border collie.
Co do samej książki, napisana została przez weterynarza oraz behawiorystkę. Faktycznie stanowi pewnego rodzaju poradnik dla początkujących opiekunów psów, jednak uważam, że nie należy traktować jej jako jedynego źródła wiedzy, a konfrontować z innymi. Tutaj jest wszystkiego po trochu, od pochodzenia psów, poprzez zachowanie, szkolenie, żywienie, rozród, choroby, aż po opisy ras i postępowanie ze starzejącym się pupilem. Szczególnie nie przypadł mi do gustu dział opisujący szkolenie psa, nie mam pojęcie dlaczego w książce tak bardzo polecana jest do treningów smycz automatyczna, która przez wielu szkoleniowców uznawana jest za diabelski sprzęt utrudniający szkolenie (uczy ciągnięcia, bywa niebezpieczna). Nie spodobała mi się również metoda karania psa za pomocą spryskiwacza do kwiatów (psik w...

Kasiasss | 2012-09-22

(Mam wydanie drugie - takie szare :) Mam nadzieję że aż tak dużo się nie różni)
Książka cudowna, ale niestety mało ras psów i jak dla mnie źle opisane.
Reszta - same plusy. Od wychowania szczenięcia po pogodzenie się ze śmiercią staruszka. Opisane choroby, opieka, chyba wszystko co potrzebne.

sylwia4051 | 2016-07-04
Ewa | 2014-09-24