Słowacja. Karpackie serce Europy. Wydanie 2

Okładka książki Słowacja. Karpackie serce Europy. Wydanie 2
praca zbiorowa Wydawnictwo: Helion turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Helion

Dosyć gruby przewodnik wydany przez "Bezdroża". Podzielony jest umownie na trzy części - pierwsza to oczywiście informacje ogólne o Słowacji, jej kulturze, historii, florze i faunie i trochę wskazówek komunikacyjnych. Druga część - najciekawsza i najbardziej przydatna (przynajmniej dla mnie) - to wędrówka po 9 umownych regionach Słowacji oraz po samej Bratysławie. Przewodnik dość dobrze opisuje najważniejsze lub najbardziej ciekawe miejsca w tym kraju, wydarzenia historyczne z nimi związane oraz na dokładkę mamy tu też trochę ciekawostek. Całość uzupełniają schematyczne mapki z zaznaczonymi niektórymi obiektami oraz ryciny i trochę kolorowych zdjęć. Trzecia część to propozycje najciekawszych tras tematycznych oraz słowniczek polsko - słowacki.
Dużym plusem przewodnika są okładki ze skrzydełkami (z mapami),które są bardzo pomocne przy zaznaczaniu tekstu. Jedyna wada - ceny w tym wydaniu są jeszcze w słowackich koronach a nie w euro, ale jak komuś na tym zależy to może kupić najnowsze wydanie.

• Podróże,góry,krajoznawcze,etnologia,etnografia
  • Podróże