Słowacja. Karpackie serce Europy. Wydanie 2

Wydawnictwo: Helion
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

chrispu | 2014-04-14

Dosyć gruby przewodnik wydany przez "Bezdroża". Podzielony jest umownie na trzy części - pierwsza to oczywiście informacje ogólne o Słowacji, jej kulturze, historii, florze i faunie i trochę wskazówek komunikacyjnych. Druga część - najciekawsza i najbardziej przydatna (przynajmniej dla mnie) - to wędrówka po 9 umownych regionach Słowacji oraz po samej Bratysławie. Przewodnik dość dobrze opisuje najważniejsze lub najbardziej ciekawe miejsca w tym kraju, wydarzenia historyczne z nimi związane oraz na dokładkę mamy tu też trochę ciekawostek. Całość uzupełniają schematyczne mapki z zaznaczonymi niektórymi obiektami oraz ryciny i trochę kolorowych zdjęć. Trzecia część to propozycje najciekawszych tras tematycznych oraz słowniczek polsko - słowacki.
Dużym plusem przewodnika są okładki ze skrzydełkami (z mapami), które są bardzo pomocne przy zaznaczaniu tekstu. Jedyna wada - ceny w tym wydaniu są jeszcze w słowackich koronach a nie w euro, ale jak komuś na tym zależy to może kupić...