WordPress. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Chcesz zaistnieć w sieci? WordPress Ci w tym pomoże!* Co należy wiedzieć o blogach i blogosferze?* Gdzie znaleźć bezpłatny hosting i czyje usługi wybrać?* Jak zainstalować, skonfigurować i używać WordPressa?Coraz więcej użytkowników internetu dojrzewa do tego, aby zerwać ze stereotypem biernego odbiorcy treści sieciowych i dołączyć do grona ich autorów. Niestety, większość z nich nie ma pojęcia o tworzeniu stron i mechanizmach stojących za ich działaniem. Jeśli i Ty masz coś interesującego do powiedzenia, pragniesz aktywnie włączyć się w społeczność blogerów, chcesz zaistnieć w sieci i wpływać na jej kształt, lecz brakuje Ci doświadczenia i wiedzy niezbędnych do opracowania profesjonalnego i atrakcyjnego serwisu WWW, z całą pewnością powinieneś zainteresować się WordPressem!Ten popularny (i stale zwiększający swój zasięg) system zarządzania treścią odpowiada za działanie wielu poważnych portali internetowych, a mimo to konfiguruje się go i używa całkiem łatwo. Przekonasz się o tym, gdy sięgniesz po książkę "WordPress. Ćwiczenia praktyczne" . Znajdziesz w niej podstawowe informacje na temat sposobu instalacji i konfiguracji systemu, dowiesz się, czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego serwera dla swojego bloga, nauczysz się tworzyć nowe wpisy i zarządzać wyglądem stron, a wszystko to bez konieczności przedzierania się przez grube tomy literatury fachowej - wystarczą Ci zebrane tu ćwiczenia!* Podstawy działania nowoczesnych CMS-ów* Rodzaje blogów i prezentowanych w nich treści* Przykłady dobrych blogów i ich zastosowań w biznesie* Wybór dostawcy hostingu i sposobu korzystania z WordPressa* Instalacja i konfiguracja systemu zarządzania treścią* Tworzenie nowych wpisów i edycja różnego rodzaju treści* Zarządzanie wyglądem stron serwisuProwadź swój blog, korzystając z bezpłatnego systemu zarządzania treścią!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion