Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry. Wydanie 3

Wydawnictwo: Helion

Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry - to wspaniałe, lazurowe morze, tonące w gajach oliwnych tereny pełne malowniczych zatok, wysp i półwyspów, wreszcie niepowtarzalne stare portowe miasta o niezwykle barwnej i intrygującej historii. Opisywany w przewodniku obszar wybrzeża adriatyckiego przedstawia najbardziej znane polskiemu turyście nadmorskie regiony Chorwacji, jednocześnie podpowiadając, że to, z czego słynie Adriatyk, znajdziemy również w Słowenii oraz w nieodkrytej jeszcze Czarnogórze. Potraktowanie w niniejszym opracowaniu wybrzeża adriatyckiego jako jednego, spójnego regionu otwiera nowe możliwości jego poznania, ukazując wspólną historię oraz niezwykle bogate związki kulturalne i handlowe tych trzech państw.Przewodnik Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry to niezbędny partner w podróży dla tych wszystkich, którzy poszukują informacji zarówno o plażowych atrakcjach i innych formach aktywnego wypoczynku, jak i o dorobku architektoniczno-kulturowym nadmorskich miejscowości. Przewodnik podpowiada, gdzie zatrzymać się na nocleg, czym uraczyć podniebienie i co przywieźć na pamiątkę.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion