Mistrzowskie ujęcia. Tim Grey o perfekcyjnej obróbce zdjęć

poradniki

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

hunter | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Książka napisana w formie pytań i odpowiedzi.
Pytania wbrew tytułowi dotyczą nie tylko obróbki zdjęć. Zakres jest dość szeroki od "Skąd wziąłeś te pytania?", poprzez "Co to rozdzielczość?", "Czym jest ISO?". "RAW czy jpg?", odwieczne - "Canon czy Nikon?", "Windows czy Mac?","sRGB czy Adobe RGB?", "Jak drukarka?", "Gdzie umieszczać fotki w sieci?", aż po typowe dotyczące edycji - "Jak usunąć szum/przebarwienia?", "Jak używać krzywych?", "Jak dodać winietę?" itd...
Pomimo, iż poruszanych zagadnień jest całkiem sporo, raczej nikt dzięki niej nie nauczy się z niej perfekcyjnej obróbki zdjęć (tutaj zdecydowanie lepszy będzie jakiś podręcznik photoshopa) ani tym bardziej robić mistrzowskich ujęć (tutaj z kolei lepiej sięgnąć po podręcznik fotografii).