Programowanie w systemie Windows. Wydanie IV

Wydawnictwo: Helion

* Wykorzystaj paralelizm i maksymalizuj wydajność w systemach wielordzeniowych * Zapewnij przenośność między środowiskami 64- i 32-bitowymi * Popraw skalowalność za pomocą wątków, pul wątków i mechanizmu IOCP Wybierając system Windows jako docelową platformę rozwijanych aplikacji, programiści na całym świecie sugerują się najczęściej jego dużą funkcjonalnością i wymogami biznesowymi. System ten jest bowiem zgodny z wieloma kluczowymi standardami. Obsługuje między innymi biblioteki standardowe języków C i C+ oraz uwzględnia wiele otwartych standardów współdziałania. Dlatego gniazda systemu Windows są standardowym interfejsem programowania rozwiązań sieciowych z dostępem do TCP/IP i innych protokołów sieciowych. W dodatku każda nowa wersja tego systemu jest coraz bardziej zintegrowana z dodatkowymi technologiami z obszaru multimediów, sieci bezprzewodowych, usług Web Service, platformy .NET i usługi plug-and-play. Niewątpliwym atutem Windows jest także zawsze uważany za stabilny, a jednak ciągle wzbogacany o ważne dodatki interfejs API.Jeśli zatem szukasz kompletnego, rzetelnego i aktualnego podręcznika do nauki programowania za pomocą interfejsu Windows API, właśnie go znalazłeś! Książka ta w praktyczny sposób przedstawia wszystkie mechanizmy systemu Windows potrzebne programistom, pokazując, w jaki sposób działają funkcje tego systemu i jak wchodzą w interakcje z aplikacjami. Skoncentrowano się tu na podstawowych usługach systemu, w tym na systemie plików, zarządzaniu procesami i wątkami, komunikacji między procesami, programowaniu sieciowym i synchronizacji. Autor tej książki nie zamierza jednak obciążać Cię zbędną teorią i nieistotnymi szczegółami. Podaje Ci wiedzę opartą na prawdziwych przykładach, dzięki czemu szybko i sprawnie opanujesz poruszane tu zagadnienia. Wiadomości, które tu znajdziesz, pozwolą Ci zrozumieć interfejs Windows API w takim stopniu, byś zdobył solidne podstawy do rozwijania programów na platformę .NET Microsoftu.W książce znajdziesz omówienie między innymi takich kwestii, jak: * wprowadzenie do rodziny systemów operacyjnych Windows * wykorzystanie paralelizmu i maksymalizowanie wydajności w systemach wielordzeniowych * używanie 64-bitowej przestrzeni adresowej oraz zapewnianie przenośności między środowiskami 64- i 32-bitowymi * zagadnienia związane z systemami plików, operacjami wejścia-wyjścia w konsoli, blokowaniem dostępu do plików i zarządzaniem katalogami * wprowadzenie do obsługi wyjątków w systemie Windows, w tym do mechanizmu SEH * zarządzanie i synchronizacja procesów systemu Windows * zarządzanie pamięcią i biblioteki DLL * szczegółowe omówienie synchronizacji wątków systemu Windows, pul wątków i wydajności * przekształcanie aplikacji serwerowych na usługi systemu Windows * zapewnianie przenośności kodu źródłowego oraz współdziałania aplikacji z systemów Windows, Linux i UNIX * zabezpieczanie obiektów w systemie Windows * poprawiające wydajność funkcje interfejsu Windows API - blokady SRW i zmienne warunkowe Oto kompletny, aktualny przewodnik po programowaniu przy użyciu interfejsu Windows API!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion