Analiza ekonomiczno finansowa w ujęciu praktycznym

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Realizacja założonej przez Autorów idei znajduje odzwierciedlenie w podziale każdego rozdziału na dwie części, z których pierwsza opisuje zestaw narzędzi zwracając uwagę na różnorodność uzyskiwanych rezultatów w zależności od przyjętych przez jednostkę zasad rachunkowości. Wszystko zaprezentowane jest na podstawie krótkich przykładów omawiających skutki zastosowania różnorodnych metod wyceny...

Wszystko zaprezentowane jest na podstawie krótkich przykładów omawiających skutki zastosowania różnorodnych metod wyceny bilansowej dla wartości wskaźników finansowych.

Druga część to praktyczny przykład wykorzystywania opisywanych narzędzi i metod analizy na podstawie analizy konkretnego przedsiębiorstwa. Jest to wątek przewodni całego opracowania. który pozwoli połaczyć wszystkie metody w logiczną całość.

We fragmentach rozdziałów poświęconych zagadnieniom teoretycznym odnaleźć można dokonany przez autorów przegląd odmiennych sformułowań, używanych w innych podręcznikach o tej problematyce.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/archiwum/19/analiza...(?)

Vajlett | 2017-07-26