Nowoczesny język JavaScript

Wydawnictwo: Helion

Najwyższy czas na aktualną i przystępną książkę na temat JavaScriptu. Za pośrednictwem tej znakomitej pozycji dla początkujących autor bestsellerów Larry Ullman nauczy Cię zasad korzystania z tego języka i zaprezentuje najlepsze współczesne praktyki.To książka, dzięki której przekonasz się, że nie musisz być programistą, by swobodnie poruszać się w świecie JavaScriptu. Liczne rysunki, czytelne przykłady oraz instrukcje krok po kroku sprawią, że nauka stanie się przyjemnością. W trakcie lektury poznasz fantastyczne narzędzia dla programistów, typy zmiennych oraz składnię języka. Ponadto nauczysz się obsługiwać zdarzenia, konstruować funkcje, komunikować się z przeglądarką oraz korzystać z techniki AJAX. Znajdziesz tu również omówienie najlepszych bibliotek na rynku, a wśród nich informacje na temat jQuery. Książka ta jest idealną pozycją dla każdego pasjonata stron WWW, który chce wykorzystać potencjał języka JavaScript.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion