C++11. Nowy standard. Ćwiczenia

Wydawnictwo: Helion
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

*Dowiedz się, co nowego w języku C++*Poznaj znaczenie najważniejszych rozszerzeń*Naucz się wykorzystywać je w praktyceWypróbuj nowe możliwości C++! C++ to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Nie dzieje się tak bez powodu - jego duże możliwości, logiczna struktura oraz zwięzłość i przejrzystość kodu zdobywają serca zarówno amatorów, traktujących programowanie hobbystycznie, jak i profesjonalistów, tworzących zaawansowane aplikacje dla wielkich korporacji. C++ to język żywy i jako taki stale się rozwija. Dowodem tego są kolejne aktualizacje standardu, w tym ostatnia, wprowadzona zaledwie kilka miesięcy temu. Choć w C++11 brak zmian o charakterze rewolucyjnym, proponowane ulepszenia mogą znacznie ułatwić codzienną pracę programistów. Niestety wielu z nas w ogóle z nich nie korzysta, ponieważ nie znamy potencjalnych korzyści, a często nawet nie mamy pojęcia o istnieniu niektórych nowości. Czas to zmienić. Czas sięgnąć po książkę "C++11. Nowy standard. Ćwiczenia". W prosty sposób prezentuje ona najciekawsze i najbardziej przydatne możliwości z najnowszego standardu języka. Autor przedstawia niezbędne narzędzia programistyczne oraz sposoby ich używania, opisuje nowe słowa kluczowe i sytuacje, w których należy je stosować, wyjaśnia zmiany wprowadzone w systemie typów języka oraz podaje nowe metody inicjalizacji tablic i klas. W książce została też poruszona tematyka krotek, bezpiecznych wskaźników, nowych rodzajów konstruktorów, dodatkowych opcji związanych z szablonami oraz funkcji i wyrażeń lambda. Wszystko to jest poparte krótkimi ćwiczeniami, dzięki którym utrwalisz wiedzę w praktyce.*Narzędzia do tworzenia i kompilowania programów*Nowe słowa kluczowe i ich znaczenie*Nowe metody inicjalizacji tablic i klas*Tworzenie i przetwarzanie rekordów*Używanie bezpiecznych wskaźników*Korzystanie z nowych wzorców funkcji i typów*Możliwości związane z funkcjami i wyrażeniami lambdaOpanuj nowości w standardzie C++11. Praktycznie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Mariusz B | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: 26 października 2013

W moje ręce wpadła niedawno książka o nowym standardzie języka c++. Króciutka, około 110 stron w sam raz lektura na jeden wieczór dla osoby która się orientuję w programowaniu. Jeśli nie mamy dostępu do internetu,jesteśmy w podróży albo z jakiś powodów nie lubimy czytać z ekranu komputera to książka się nada. W przeciwnym przypadku, to samo możemy przeczytać na polskiej wikipedi.

Dmitrij Ustinow | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, Informatyka