Riwiera turecka oraz Stambuł i Pamukkale

Wydawnictwo: Helion
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Turcja, przewodnik

Riwiera Turecka urzeka pięknem zróżnicowanego krajobrazu - błękitne morze, piaszczyste plaże, skalne półwyspy, majestatyczne szczyty... Wspaniałej przyrodzie towarzyszą antyczne zabytki światowej sławy - świadkowie powstawania cywilizacji europejskiej, mityczne miasta i malownicze ruiny. Fascynuje egzotyczna atmosfera świata Orientu, którą możemy poczuć na pełnych kolorów bazarach czy w tureckich łaźniach. Wybrzeża kuszą wspaniałą pogodą i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, zaś bogata oferta turystyczna zadowoli zwolenników zarówno wielkich kurortów, jak i zacisznych zakątków.Przewodnik Riwiera turecka przybliża najciekawsze zabytki i kąpieliska tureckich wybrzeży mórz Egejskiego i Śródziemnego. Oferuje wiele cennych rad praktycznych: jak dotrzeć i podróżować po regionie, gdzie znaleźć nocleg lub zakosztować tureckich specjałów, co przywieźć jako pamiątkę. Tych, którym nie wystarczają plaża i słońce, z pewnością zainteresują propozycje wypraw do ekscytującej metropolii - Stambułu oraz do wspaniałego dzieła natury - Pamukkale.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://bezdroza.pl

skun | 2015-02-27
Przeczytana: 10 września 2012

Jeden z lepszych, jak nie najlepszy kieszonkowy przewodnik z jakim miałem do czynienia, chociaż może nie do końca kieszonkowy, lecz kieszeniowy - idealnie pasuje do tylnej kieszeni spodni. Jest całkiem mocno rozbudowany - 250 stron, sporo zdjęć i mapek oraz mnóstwo przydatnych informacji. Opis każdej miejscowości podzielony został na sekcje: ogólna charakterystyka, dojazd i komunikacja, orientacja (jak poruszać się po mieście), wydarzenia i festiwale, okolice (ciekawe miejsca do zobaczenia) oraz najważniejsza - miejsca wart zobaczenia. Tu mamy fajny opis danej miejscowości pod kątem atrakcji - wszystkie przedstawione w kolejności jakiej najlepiej zwiedzać - w formie trasy. Do tego mapki z naniesionymi atrakcjami. Całość zamykają informacje praktyczne w tym o hotelach, gastronomii i łaźniach. Przewodnik jest bardzo praktyczny, podręczny i nie raz okazał się bardzo przydatny.

masia | 2017-04-06
Edyta | 2017-03-03