Metasploit. Przewodnik po testach penetracyjnych

Wydawnictwo: Helion

W ilu miejscach znajdują się Twoje dane osobowe? Gdzie przechowujesz pocztę, pliki, strony internetowe? Czy jesteś pewien, że administratorzy tych systemów zagwarantowali wystarczający poziom bezpieczeństwa? W dzisiejszych czasach są to niezwykle istotne, wręcz kluczowe pytania. Jeżeli chcesz odnieść sukces, musisz zdobyć zaufanie Twoich klientów. Testy penetracyjne zapewnią Wam spokój!Na rynku dostępne jest narzędzie używane przez profesjonalistów do przeprowadzania testów penetracyjnych. Jest doskonałe, lecz ma pewną wadę - trudny start dla początkujących użytkowników. Na szczęście dzięki tej książce rozpoczniesz pracę z Metasploit bez kłopotu, a kolejne rozdziały pozwolą Ci zdobywać coraz bardziej zaawansowaną wiedzę. Tworzenie własnych skryptów, narzędzia socjotechniczne, skanowanie portów to tylko część zadań, które nie będą Ci już nigdy więcej sprawiać żadnych problemów. Książka ta jest świetnym, a zarazem obowiązkowym podręcznikiem dla każdego administratora dbającego o bezpieczeństwo swojej sieci. Będzie ona również nieocenionym źródłem informacji dla osób, które zawodowo zajmują się przeprowadzaniem testów penetracyjnych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

glasn0st | 2015-10-08
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Książka, jak większość tego typu, dobrze pokazuje poszczególne fazy testów penetracyjnych, wiele użytecznych narzędzi oraz sposobu ich używania, jednak jak w wypadku innych książek "dla pentesterów", wszystkie informacje w niej zawarte można równie dobrze znaleźć w google. Niemniej, polecam wszystkim początkującym i zaawansowanym, może rozszerzycie swoją metodologię. :)

KSRhaziel | 2015-05-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Książka porusza wiele tematów - zarówno tych podstawowych - jak i kiedy używać różnych ciekawych narzędzi. Lecz są już tematy dla profesjonalistów - chociażby, jak tworzyć własne moduły dla Metasploit. Przeczytanie tej książki nie tylko wyjaśni i pomoże zrozumieć wiele kwestii, lecz także uświadomi nam, jak potężnym narzędziem jest Metasploit.

Adrian | 2016-03-06
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2016