Flash CS5 PL Professional. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Zrób to we Flashu!Rysowanie, posługiwanie się symbolami i różne metody animacjiSterowanie odtwarzaniem filmu i dodawanie elementów interaktywnychPublikowanie filmów Flasha na stronie WWW i w postaci samodzielnej prezentacjiFlash CS5 PL święci dziś triumfy jako znakomite i niezbyt skomplikowane w obsłudze narzędzie do tworzenia animowanych filmów, gier i wszelkich interaktywnych elementów stron WWW. Ten świetny i uniwersalny program może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno przez zupełnych nowicjuszy, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Największe atuty Flasha to właśnie jego przystępność, a także możliwość łatwego łączenia elementów wizualnych, animacji i dźwięku oraz zapewnianie świetnej komunikacji z odbiorcami. Jeśli więc poszukujesz narzędzia, które pozwoli Ci bez trudu wyposażyć stronę WWW w bogaty zestaw efektów multimedialnych, pora nauczyć się w końcu właściwie używać Flasha."Flash CS5 PL Professional. Ćwiczenia praktyczne" to zestaw zadań dla użytkowników dopiero zapoznających się z funkcjami i możliwościami tego programu. Znajdziesz tu proste ćwiczenia pozwalające oswoić środowisko pracy, by następnie opanować kwestie dotyczące rysowania i edycji obiektów. Nauczysz się tworzyć sceny, warstwy i hierarchie obiektów oraz poznasz wszystkie dostępne we Flashu typy animacji. Odkryjesz też zasady, na jakich działają różne interaktywne elementy strony, i zrozumiesz, jak można wykorzystać je do własnych celów. No i rzecz najważniejsza ? poznasz sposoby eksportowania wyników swojej pracy i publikowania ich w sieci. Jeśli chcesz zatem szybko opanować podstawy potężnego Flasha CS5 PL, trafiłeś najlepiej, jak mogłeś!Przygotowanie do pracy - typy plików Flasha i interfejs programuRysowanie - kształty wektorowe, wypełnienia, właściwości linii, transformacje, tekstSceny, warstwy i obiektyAnimacja - listwa czasowa, automatyczna animacja, obiekty filmowe i graficzneInteraktywne elementy filmuPublikowanie plików FlashaFlash CS5 PL - sięgnij po proste rozwiązanie!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion