Motolotniarstwo dla każdego

Wydawnictwo: WKŁ
9788320616163
poradniki

Książka, napisana przez doświadczonego pilota i instruktora motolotniarstwa, stanowi kompendium wiedzy, znajomość której jest niezbędna pilotowi i kandydatowi na pilota motolotni. Nie jest przy tym ?samouczkiem pilota?, po przeczytaniu którego można samodzielnie latać, ma jedynie ułatwić przyswajanie wiedzy osobom odbywającym szkolenie. Informacje zawarte w książce dotyczą: budowy i eksploatacji motolotni, aerodynamiki i mechaniki lotu, meteorologii, nawigacji, zasad ruchu lotniczego i bezpiecznego latania oraz podstaw prawa lotniczego.