Moje życie - Adam Małysz

Wydawnictwo: M
83-7221-729-7

Mogłoby się wydawać, że wszystko już wiemy o Adamie Matyszu. Teraz po raz pierwszy sam mistrz Adam w sposób bardzo bezpośredni i osobisty, absolutnie szczerze mówi o sobie i o swoim życiu. Większość wypowiedzi nigdy dotąd nie była publikowana. Bogato ilustrowana, interesująca opowieść o niezwykłym życiu o przekonaniach, ambicjach, upodobaniach, kulisach kariery i życia rodzinnego, o planach na przyszłość. Ta książka to wymarzony prezent dla kibiców Adama Małysza. Ukazuje wiele nieznanych wydarzeń, opisuje magię skoków narciarskich, roi się od barwnych anegdot, odpowiada na pytania wszystkich dociekliwych fanów mistrza.

Freya | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Ze skokami narciarskimi jestem za pan brat już od dzieciństwa. Ojciec z dziadkiem zawsze z zapałem śledzili transmisje telewizyjne, a ja razem z nimi. Zamiłowanie do tej dyscypliny sportowej pozostało mi po dziś dzień, dlatego gdy spotkałam się z książką o naszym wiślańskim Orle, od razu po nią sięgnęłam.
Ma ona formę wywiadu, który Maciej Kurzajewski i Sebastian Szczęsny przeprowadzają z Adamem. Czyta się nadzwyczaj szybko. Język jest lekki i przyjemny, a tematyka bardzo różnorodna. Dowiadujemy się zarówno o początkach kariery Adama, jak i jej rozkwicie, o dzieciństwie skoczka, jego rodzinie i przyjaciołach, trenerach i rywalach, poznajemy podejście do różnych dziedzin życia... Jest tu wszystko, co "małyszoman" mógłby chcieć wiedzieć. Pozycja jest z roku 2006, więc nie dotyczy całego okresu, w jakim Adam skakał, a szkoda. Nie pogardziłabym jakimś wznowieniem z rozmowami na temat dalszej części kariery skoczka.
Dodatkowym atutem książki jest bogata szata graficzna. Czytanie...

LifeOnMars | 2011-02-06
Na półkach: Mam, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Uwielbiam skoki narciarskie i wszystko co się z nimi wiążę, więc tej książki nie mogłam nie kupić. Bardzo fajnie mi się czytało, książka zawiera wiele zabawnych anegdotek i ciekawych informacji. Fajna, polecam wszystkim fanom Adama.

Onilom | 2013-11-20

Ciepła pozycja o legendzie podniebnych lotów. Ciekawa pozycja pod względem biograficznym. Ładna szata graficzna, różne ciekawostki z życia mistrza. Miła dla oka.

Maciek | 2016-06-29
Przeczytana: 2006 rok

Pierwsza książka! Prezent bodajże od starszego brata... Sentyment! Takich facetów jak Pan Adam, już chyba nie produkują- prawdziwy idol, wzór do naśladowania, przykładny mąż i ojciec, a przy tym facet z krwi i kości, mówiący bez ogródek co i jak- prawdziwy autorytet!

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 12 października 2011

Przenosimy się na skocznię, gdzie czas zacząć opowieść o polskim, sportowym fenomenie.

Adama Małysza w Polsce zna każdy! Lista osiągnięć i zdobytych trofeów jest duża, bardzo duża. Każdy, choć przez chwilę mógł poczuć magię „Małyszomanii”. Sukcesy nie przewróciły mu w głowie, dlatego wielbiony był przez miliony na całym świecie. „Ja chciałbym być zapamiętany, jako bohater pozytywny, jako ten, który przyniósł Polakom radość”. Nie ulega wątpliwości, że tak przez te wszystkie lata było. „Moje życie” taki tytuł nosi książka, biografia Adama Małysza. Dzięki niej poznajemy naszego mistrza bliżej.

Najlepszy skoczek w historii Polski szczerze i w sposób bezpośredni opowiada o sobie i swoim życiu. To nie lada gratka dla tych wszystkich, którzy ekscytowali się skokami i zasiadali przed telewizorami by dopingować Małysza. Teraz, kiedy nasz mistrz zakończył karierę skoczka, tym bardziej warto sięgnąć po tę publikację, która choć w niewielkim stopniu odpowie na pytania fanów (na moje...

Joanna | 2016-10-15
mansto | 2016-09-12