Post, który leczy

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

Posty w celach terapeutycznych stosowane były już w starożytności. Wiadomo jednak, że każdy organizm reaguje na post inaczej. Ojciec Kilian podaje precyzyjny program 10-dniowego postu, dokładnie przystosowanego do indywidualnych potrzeb zgodnie z nauką o temperamentach. Stąd cztery warianty oczyszczającej głodówki , łączące sprawdzoną przez wieki klasztorną wiedzę medyczną z najnowszymi osiągnięciami współczesnej nauki. Obok przepisów i zabiegów (ćwiczenia, kąpiele, stosowanie herbatek ziołowych) znajdziemy tu też informacje o najważniejszych roślinach leczniczych, ich wyglądzie i działaniu oraz historię postów w religii i wyjaśnienie ich sensu.

Lidia | 2014-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zdrowie