Tworzenie stron WWW. Ilustrowany przewodnik. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion

Projektować strony WWW może niemal każdy. Jednak tworzenia projektów wysokiej jakości to już spore wyzwanie. Internet jest pełen nieczytelnych, przeładowanych treścią albo grafiką witryn, które przynoszą swoim właścicielom więcej szkody niż pożytku. Technologia pędzi do przodu, podczas gdy niektórzy projektanci wyraźnie za nią nie nadążają. Jeśli chcesz mieć pewność, że efekty Twojej pracy to zawsze produkt najwyższej jakości, tak pod względem funkcjonalności, jak i estetyki, a także jeśli chcesz nauczyć się projektować witryny wyróżniające się spośród milionów przeciętnych półproduktów, nadszedł czas, by zacząć wreszcie działać z rozmachem.W drugim wydaniu książki "Tworzenie stron WWW. Ilustrowany przewodnik " znajdziesz przydatne narzędzia, ułatwiające pracę projektantom stron WWW. Dowiesz się, dlaczego warto używać aplikacji Macromedia Dreamweaver oraz Adobe GoLive i czemu lepiej mieć kilka aplikacji, które robią to samo, niż jedną aplikację, która robi wszystko. Przeczytasz także o tym, czym różnią się formaty GIF, JPEG i PNG oraz którego z nich warto używać w jakiej sytuacji. Nauczysz się podstaw języków HTML i XHTML i odkryjesz, jak rozwinąć skrzydła w dziedzinie pisania skryptów, ponieważ poznasz bliżej język skryptowy JavaScript. W zakończeniu znajdziesz praktyczne porady dotyczące tego, co i w jakich proporcjach powinno znajdować się w doskonale zaprojektowanej witrynie. * Zasady pisania i formatowania tekstu oraz edytory stron WWW * Praca z elementami graficznymi przy użyciu takich narzędzi, jak Photoshop i Fireworks * Kaskadowe arkusze stylów — formatowanie i programy do tworzenia arkuszy * Tworzenie dynamicznych stron WWW, czyli JavaScript w akcji * Przygotowywanie i optymalizowanie animacji Flash * Język HTML — podstawy i struktura dokumentuProjektuj pierwszorzędne witryny i twórz nową jakość w Internecie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion