Platforma Windows Azure

Wydawnictwo: Helion

Chmury obliczeniowe nie są już marzeniami lub niedojrzałymi produktami w fazie testów. One nas otaczają, a efekty ich obecności widać gołym okiem. Każdy w ciągu kilkunastu minut może stać się właścicielem niezawodnej, wydajnej platformy dla swojego biznesu. Nie potrzebujesz już inwestycji we własne serwerownie, administratorów i mierzenia się z codziennymi problemami z zasilaniem lub łącznością z internetem. Brzmi wspaniale? I tak właśnie jest!Ta książka poświęcona jest jednej z takich platform - Windows Azure. W trakcie lektury odkryjesz możliwości chmury firmy Microsoft oraz dowiesz się, jak wykorzystać jej potencjał. W kolejnych rozdziałach poznasz poszczególne komponenty platformy. Compute jest odpowiedzialny za zadania obliczeniowe, Storage zajmuje się bezpiecznym przechowywaniem danych, Fabric gwarantuje dostęp do informacji na temat stanu technicznego chmury. Ponadto znajdziesz tu dokładny opis komponentu Windows Azure Platform AppFabric, który oferuje dodatkowe funkcje, pozwalające między innymi na caching czy kontrolę dostępu. Książka ta jest niezbędną pozycją dla każdego programisty chcącego uruchamiać aplikacje w chmurze Windows Azure.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!