CSS3. Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Przekonaj się, jak łatwo tworzyć atrakcyjne strony WWW dzięki CSS3! * Poznaj kaskadowe arkusze stylów w praktyce * Naucz się wykorzystywać konstrukcje CSS3 * Dowiedz się, jak właściwie formatować treści WWWKaskadowe arkusze stylów - jak powszechnie wiadomo - służą do określania sposobu, w jaki prezentowana jest treść dokumentów HTML. Choć spełniane przez nie zadanie wydaje się banalnie proste, rozwiązanie to zrewolucjonizowało metodę tworzenia i wyświetlania stron internetowych, ponieważ dzięki niemu wygodnie i wydajnie udaje się oddzielać treści WWW od ich prezentacji. Trudno dziś znaleźć serwis internetowy, w którym nie zostałyby zastosowane kaskadowe arkusze stylów, a w coraz większej liczbie witryn wykorzystuje się najnowszy i najbardziej rozbudowany standard CSS3.Jeśli chcesz poznać go od praktycznej strony, sięgnij po książkę "CSS3. Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne". Bez zbędnej teorii wprowadzi Cię ona w świat nowoczesnych rozwiązań, używanych przez projektantów serwisów WWW, a także pokaże, jak bez drogich i trudno dostępnych narzędzi tworzyć efektowne strony internetowe. Dzięki niej poznasz najlepsze sposoby zastosowania CSS3 w swoich projektach i dowiesz się, jak unikać problemów związanych z różnicami w obsłudze standardu przez różne przeglądarki. Książka nie jest zwykłym przeglądem selektorów i właściwości, lecz praktycznym przewodnikiem po świecie arkuszy stylów, który doprowadzi Cię do zamierzonego celu najkrótszą i najmniej wyboistą z dróg. * Przegląd możliwości, składni i konstrukcji CSS3 * Sposoby wykorzystywania kaskadowych arkuszy stylów * Praktyczne zastosowanie selektorów * Formatowanie treści tekstowych i graficznych * Zarządzanie kolorami na stronach WWW * Określanie układu dokumentów HTMLSzkoda czasu na błądzenie! Z tą książką trafisz wprost do celu!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion