Zgłosuj na książki roku 2017

Pascal. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion

Naucz się myśleć jak programistaPoznaj podstawy PascalaDowiedz się, jak tworzyć dobre programyJęzyk Pascal - prostszy, niż przypuszczasz!Choć popularny Turbo Pascal powstał niemal trzy dekady temu, a historia samego Pascala liczy sobie już ponad czterdzieści lat, nadal jest on jednym z najpopularniejszych języków programowania strukturalnego. Nie tylko dlatego, że wiele napisanych w nim programów działa po dziś dzień i w dalszym ciągu wymaga konserwacji, a bardzo popularne środowisko Delphi wykorzystuje pewną jego odmianę. Głównym powodem jest jego wartość edukacyjna - prosta i czytelna składnia Pascala, niewielki zestaw słów kluczowych i spore możliwości czynią z niego doskonałą platformę nauki dla początkujących programistów. Opanowanie tego języka znakomicie ułatwia poznawanie innych języków oraz skutecznie uczy rozwiązywania problemów algorytmicznych, o czym najlepiej może świadczyć fakt, że język ten nadal wykorzystywany jest w procesie kształcenia przyszłych informatyków na wielu polskich uczelniach."Pascal. Ćwiczenia praktyczne" to kolejne wydanie najpopularniejszej w Polsce książki o Pascalu, sprawdzonej i wykorzystywanej przez wykładowców, studentów, nauczycieli informatyki oraz ich uczniów. Znajdziesz tu zbiór ćwiczeń, dzięki którym poznasz zasady programowania w tym języku i używane w nim struktury danych. Nauczysz się rozwiązywać zadania programistyczne za pomocą algorytmów i dowiesz się, z jakich elementów składa się każdy program w Pascalu. Wykonując kolejne ćwiczenia, poznasz instrukcje tego języka, opracujesz własne procedury i funkcje, utworzysz nowe typy danych oraz dowiesz się, jak kompilować i uruchamiać swoje programy. Przede wszystkim zaś nauczysz się myśleć i działać jak prawdziwy informatyk. A wtedy kariera profesjonalnego programisty stanie przed Tobą otworem!* Podstawowe pojęcia algorytmiki* Korzystanie ze schematów blokowych* Obsługa środowiska programistycznego* Struktura programów w Pascalu* Korzystanie z instrukcji języka* Tworzenie oraz używanie funkcji i procedur* Używanie wbudowanych typów danych i tworzenie własnych* Metody dostępu do plików dyskowychPoznaj najlepsze metody rozwiązywania problemów programistycznych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion