Projektowanie architektoniczne. Wprowadzenie do zawodu architekta

Wydawnictwo: Helion
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Marzysz o zawodzie architekta? Zacznij karierę od lektury tej książki!Poznaj zasady projektowania architektonicznegoOpanuj współczesne narzędzia pracy architektaDowiedz się, jak osiągnąć sukces w tym zawodzieZnaczenie pojęcia "architektura" wszystkim wydaje się aż nazbyt oczywiste, ale jak pokazuje praktyka, większość z nas ma o tej dziedzinie dość mgliste pojęcie. Niby wiemy, czym jest, mamy z nią stały kontakt, często wypowiadamy o niej sądy, ale w gruncie rzeczy słabo znamy przebieg procesu projektowania architektonicznego, zasady, którym jest on podporządkowany, oraz realia pracy architektów. Co gorsza, nawet wielu studentów architektury przy wyborze przyszłej profesji często kieruje się raczej romantycznymi wyobrażeniami niż rzetelną wiedzą na jej temat. Pora to zmienić. Pora na książkę, dzięki której każdy zainteresowany będzie mógł poznać warsztat pracy i zdobyć podstawowe informacje o zawodzie architekta."Projektowanie architektoniczne. Wprowadzenie do zawodu architekta" to doskonały przewodnik po współczesnej, skomplikowanej branży architektonicznej i kompendium wiedzy na jej temat. To książka, której nie powinno zabraknąć nie tylko w biblioteczce studentów architektury, lecz również wszystkich innych osób, mających z nią do czynienia na co dzień. Autor jasno i zwięźle prezentuje warsztat pracy architekta oraz problemy natury ekonomicznej i społecznej, z którymi może się on spotykać podczas wykonywania swojego - skądinąd bardzo ciekawego - zawodu. Adeptom sztuki projektowania wskazuje jej główne zadania i priorytety, a potencjalnych klientów i odbiorców ich projektów informuje, czego mogą się spodziewać oraz na co powinni zwracać uwagę w kontaktach z architektami.Przedmiot i zakres pracy architektaZasady tworzenia dobrych projektówWarsztat pracy współczesnego architektaReguły współpracy z klientemProjektowanie w zgodzie z prawem i normamiPrzebieg procesu projektowegoDokumentacja projektowa w praktyceDowiedz się, co jest najważniejsze w projektowaniu architektonicznym i na czym polega praca architekta.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

MartaLena | 2016-03-20

Konkretna wiedza, jestem na początku studiów na kierunku architektura i bardzo mi pomogła zrozumieć kilka kwestii. Polecam

BlackThirteen | 2017-10-22
anniax17 | 2017-08-25