Budowa i obsługa domowych sieci komputerowych. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

* Poznaj teorię sieci komputerowych * Skompletuj niezbędny sprzęt * Zainstaluj karty sieciowe w komputerach * Uruchom potrzebne usługi * Połącz się z internetem Każdy z nas miał już kiedyś okazję zetknąć się z komputerem - chociażby w domu lub pracy. A używanie komputera w obecnych czasach nieodłącznie wiąże się z korzystaniem z sieci komputerowej. Internet stał się czymś tak powszechnym, jak radio i telewizja. Utworzenie własnej sieci, łączącej kilka komputerów i podłączonej do internetu nie jest - wbrew pozorom - szczególnie trudnym zadaniem.Przekonasz się o tym dzięki książce "Budowa i obsługa domowych sieci komputerowych. Ćwiczenia praktyczne". Podczas lektury nauczysz się projektować i tworzyć niewielką sieć komputerową, oferującą wiele przydatnych usług. Poznasz niezbędne zagadnienia teoretyczne, a także dobierzesz odpowiedni sprzęt i zainstalujesz go. Skonfigurujesz systemy operacyjne Windows 7, Linux Ubuntu oraz Mac OS X tak, aby działały w jednej sieci, wymieniając informacje pomiędzy sobą i łącząc się z internetem. Zrozumiesz sposób pracy urządzeń sieciowych. Dowiesz się, co można wykorzystać do komunikacji z otaczającym nas "światem internetowym", w jaki sposób administrować podstawowymi usługami na styku sieci lokalnej i internetu oraz jak chronić się przed intruzami.* Topologie i modele sieci * Sprzęt sieciowy * Instalacja i konfiguracja kart sieciowych w różnych systemach operacyjnych * Podłączenie sieci do internetu * Dynamiczne i statyczne przydzielanie adresów IP * Udostępnianie zasobów i usługi sieciowe * Zabezpieczanie sieci za pomocą firewalla i antywirusów Przekonaj się, że budowanie domowej sieci komputerowej to nic trudnego!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!