Mac OS X 10.7 Lion. Podręcznik

Wydawnictwo: Helion
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Najsłynniejszy na świecie przewodnik dla początkujących użytkowników Maca!Oto gratka dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć biegłość w obsłudze komputerów firmy Apple. W tej książce, której najnowsze wydanie zostało dostosowane do potrzeb osób korzystających z systemu operacyjnego Mac OS X Lion, Robin Williams powraca do jednego ze swoich ulubionych zajęć: uczenia początkujących użytkowników komputerów, jak posługiwać się Macintoshem i czerpać z tego dużo radości. Kolejna wersja Mac OS wprowadza wiele innowacji, które pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać sprzęt.Usiądź wygodnie przed ekranem Maca i pozwól, aby Robin przedstawiła Ci podstawowe funkcje Twojego komputera. Postępuj zgodnie z zaprezentowanymi tu prostymi instrukcjami, a szybko przekonasz się, że doskonale radzisz sobie z wykonywaniem na Macu niemal każdego zadania. Od posługiwania się myszą, przez surfowanie w sieci, po używanie poleceń menu i korzystanie ze skrótów klawiaturowych - zdobędziesz nowe umiejętności w zakresie obsługi komputera, a co najważniejsze, będziesz się przy tym świetnie bawić! Nauczysz się używać programów dostępnych na Twoim Macu, takich jak Mail, Książka adresowa, Safari, TextEdit oraz iCal. Wykorzystasz możliwości, dzięki którym porządkowanie i używanie wszystkich Twoich plików stanie się banalnie proste. Poznaj zatem wskazówki dotyczące posługiwania się oknami Findera, naucz się wykonywać gesty i dowiedz, co jeszcze oferuje Ci Twój Macintosh!* Poznaj przydatne skróty klawiaturowe* Dostosuj system do swoich potrzeb* Wykorzystaj jego potencjał w codziennej pracy* Poznaj słynną niezawodność platformy Mac OS!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Kinga | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Podstawy podstaw, niestety. Ale jeśli ktoś nigdy nie używał komputera, to byłaby bardzo przydatna pozycja. Autor przedstawia jak od początku krok po kroku zapoznać się z Mac'iem (i komputerem w ogóle). Mi niestety przydało się tylko kilka wskazówek, jako, że system operacyjny Apple'a jest dosyć intuicyjny.

Na półkach