PHP 5. Narzędzia dla ekspertów

Wydawnictwo: Helion

Osiągnij wyższy poziom zaawansowania w PHP! * Jak tworzyć efektywny, łatwy w utrzymaniu kod PHP? * Jak automatycznie tworzyć dokumentację techniczną? * Jak debugować aplikację z Xdebug? Język PHP to ulubione środowisko wielu programistów tworzących aplikacje i strony internetowe. Jego wykorzystanie pozwala na błyskawiczne osiągnięcie efektów, a nauka nie przysparza trudności. Trudno wskazać moment, w którym PHP zdobył tak ogromną popularność. Chwilami można odnieść wrażenie, jakby w sieci był obecny od zawsze. Piąta wersja tego języka zawiera wszystko to, co powinien posiadać nowoczesny język programowania - możliwość programowania obiektowego, wsparcie dla formatu XML oraz rozbudowane mechanizmy wejścia-wyjścia. PHP 5 może z powodzeniem konkurować z "dużymi" rozwiązaniami, dostępnymi od lat na rynku aplikacji internetowych.Niniejsza książka to pozycja przeznaczona dla programistów, którzy znają już podstawy tego języka. To unikalny podręcznik, dzięki któremu nauczysz się tworzyć efektywny, profesjonalny i łatwy w utrzymaniu kod. W trakcie lektury zdobędziesz wiedzę na temat systemów kontroli wersji, testów jednostkowych, szkieletów aplikacji oraz narzędzi wspomagających proces debugowania. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób tworzyć dokumentację z wykorzystaniem phpDocumentor, jak wybrać najlepszy szkielet aplikacji oraz wdrożyć aplikację w środowisku produkcyjnym. Dzięki tej książce osiągniesz wyższy poziom zaawansowania w programowaniu w języku PHP!* Standardy pisania kodu PHP * Opracowywanie własnych standardów * Przygotowanie profesjonalnego środowiska programistycznego * Dokumentowanie kodu za pomocą phpDocumentor * Zarządzanie kodem źródłowym i jego wersjami * Debugowanie aplikacji * Szkielety aplikacji PHP * Testy jednostkowe - tworzenie niezawodnego kodu * Wdrażanie aplikacji * Projektowanie aplikacji z wykorzystaniem UML * Proces ciągłej integracji Ta książka pomoże Ci stać się lepszym programistą!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion