Microsoft Visual Studio 2010. Księga eksperta

Wydawnictwo: Helion

Poznaj środowisko Visual Studio 2010 Professional i naucz się tworzyć mistrzowskie aplikacjeJak wykorzystać technologię ASP.NET do tworzenia profesjonalnych witryn internetowych? Jak tworzyć aplikacje biznesowe oparte na pakiecie Office? Jak kompleksowo testować swój kod, zaprzęgając do pracy Visual Studio?Visual Studio 2010 to najnowsza wersja środowiska programistycznego firmy Microsoft. Każdy programista, który zdecyduje się wykorzystać bogaty zestaw zgromadzonych tu narzędzi, osiągnie maksymalną produktywność w pracy i będzie mógł tworzyć kod działający w systemie Windows oraz w sieci. Dodatkowo będzie mieć do dyspozycji technologię Silverlight i możliwość budowania aplikacji w chmurze, z użyciem platformy Microsoftu ? Azure. Nie koniec na tym. W Visual Studio 2010 pojawiły się kolejne innowacje. Znajdziesz tu nowy edytor kodu, oparty na platformie WPF, rozszerzenia środowiska IDE związane z platformą MEF oraz możliwość pisania skryptów za pomocą technologii Silverlight. Ponadto języki platformy .NET wzbogacono o obsługę programowania dynamicznego. Pojawił się nowy język F#, służący do programowania funkcyjnego, oraz mechanizmy usprawniające szybkie pisanie kodu wyższej jakości."Microsoft Visual Studio 2010. Księga eksperta" zawiera kompletne omówienie środowiska Visual Studio 2010, a skoncentrowanie się na wersji Professional pozwoliło autorom na stworzenie opisu bardziej szczegółowego niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się w pełni wykorzystywać możliwości platformy .NET, w tym technologii WPF (pozwalającej na tworzenie bogatych klientów), technologii WCF (stworzonej do budowania dynamicznych rozwiązań opartych na usługach) czy też technologii WF (umożliwiającej rozwijanie ustrukturyzowanych programów na podstawie procesów biznesowych). Znajdziesz tu także omówienie nowych narzędzi Microsoftu, przeznaczonych do testowania, instrumentacji aplikacji i analizowania kodu.Języki platformy .NET Przeglądarki i eksploratory Tworzenie projektów WPF Szablony XML Testowanie, refaktoryzacja i diagnozowanie kodu Platforma MEF Tworzenie aplikacji ASP.NET Bogate i inteligentne interfejsy użytkownika Złożone aplikacje internetowe Silverlight 4.0 Aplikacje biznesowe oparte na pakiecie Office Technologia Windows Azure i aplikacje działające w chmurzeWykorzystaj zdobytą wiedzę i zostań mistrzem programowania!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion