Trening siły eksplozywnej w sportach walki

Wydawnictwo: Aha!
5 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
sport

Siła eksplozywna warunkuje wykonywanie dynamicznych ruchów, gwałtownych zwrotów ciała, skoków, kopnięć czy zmian kierunku ruchu i zatrzymań. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne w uprawianiu karate, dżudo czy MMA, a także wielu innych dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka. Zaprezentowane ćwiczenia pozwalają na realizację treningu siłowego, równowagi i siły...

Zaprezentowane ćwiczenia pozwalają na realizację treningu siłowego, równowagi i siły eksplozywnej. Ich struktura oraz połączenie w bloki pozwalają tworzyć własne zestawy, dające się wykorzystać np. w formie treningu obwodowego. 160 ćwiczeń daje możliwość konstruowania zestawów treningowych, dostosowanych do indywidualnych celów, potrzeb i warunków.

Informacje przedstawione w książce mogą okazać się przydatne zarówno dla trenerów, jak i dla zawodników, znaleźć zastosowanie tak w sali treningowej, jak i na wolnym powietrzu itd. Co więcej, książka może być użyteczna nie tylko dla tych, którzy uprawiają sporty walki, lecz także we wszystkich tych wypadkach, w których siła, równowaga i siła eksplozywna są ważnym elementem przygotowania sportowego.

Testy sprawnościowe – siła eksplozywna jest parametrem wytrenowania, który można zmierzyć za pomocą testów opisanych w książce. Testy takie, wykonane przed cyklem treningowym i po jego zakończeniu, pokazują skalę efektywności pracy.

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: skan własny

jamnik_sst | 2016-03-30
Na półkach: Posiadam

Gdyby zabrać zdjęcia z tej książki (które swoją drogą super jakości nie są). To mieli byśmy 16 kartkowy zeszyt ;). Ćwiczenia same w sobie są ok, bardzo różnorodne i ciekawe ale opisy ćwiczeń mogły by być nieco dłuższe., ponieważ przy tego typu treningu naprawdę nie ciężko o kontuje.

muczos36 | 2014-03-06

Krótko i na temat.
Książka nudna jak flaki z olejem, ZERO specjalistycznej wiedzy. Nie polecam osobą które chcą się czegoś nauczyć z zakresu treningu eksplozywnego.

MrChimney | 2017-05-22
Hayovkin | 2014-11-01