Smak herbaty, smak zen

Wydawnictwo: Ravi
bastkk

Prosta cztynność częstowania herbatą i przyjmowania jej z wdzięcznością stanowi podstawę sposobu życia zwanego chado, czyli Ścieżką Herbaty. Adept chado uczy się właściwego obchodzenia z przedmiotami, rozumienia rytmu czasu i przestrzegania dobrych manier oraz stosowania tych zasad w codziennym życiu. Akt podania i przyjęcia filiżanki herbaty zawiera w sobie wszystkie te elementy, służące wspólnemu celowi; osiągnięciu spokoju umysłu w harmonii z bliźnimi i we wspólnym świecie. Dzięki temu ścieżka herbaty również dziś nie traci aktualności.

źródło opisu: Wydawnictwo Ravi 1997

źródło okładki: Wydawnictwo Ravi 1997