Nadwaga jest sprawą rodziny

Tłumaczenie: Mirosław Przylipiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pierwsze wydanie w języku polskim". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Fat is a family affair
zdrowie, medycyna
ewoodrzewo

Zaburzenia jedzenia spełniają bardzo konkretną funkcję: zagłuszają istotne problemy emocjonalne, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Autorka opisuje huśtawkę uczuciową człowieka, który, aby uciszyć „ból istnienia”, sięga do lodówki lub się głodzi. Zaburzenia jedzenia traktowane są przez nią jako nałóg, który, podobnie jak alkoholizm, nie może być uważany jedynie za problem osoby w ten...

Autorka opisuje huśtawkę uczuciową człowieka, który, aby uciszyć „ból istnienia”, sięga do lodówki lub się głodzi. Zaburzenia jedzenia traktowane są przez nią jako nałóg, który, podobnie jak alkoholizm, nie może być uważany jedynie za problem osoby w ten nałóg popadającej; są one sprawą całej rodziny. Wynikają z nieprawidłowości we wzajemnych relacjach i silnie wpływają na funkcjonowanie całej struktury rodzinnej. Książka pokazuje, jak poprzez analizę własnej osobowości i sposobu postępowania oraz przebudowę więzi z ludźmi, można się wyleczyć z zaburzeń jedzenia.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/281,.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/281,.html

ewoodrzewo | 2013-07-08
Przeczytana: 03 lipca 2013

Wstęp do książki bardzo dobry, a nawet rewelacyjny- uświadamiający wiele problemów. Kolejne rozdziały moim zdaniem nudne, ponieważ osobiście się z nimi nie utożsamiałam. Każdy przypadek jest inny. Dla kogoś innego mogą być bardzo interesujące.

Mimo wszystko oceniam książkę dobrze, napisana przez specjalistkę od uzależnień, a zarazem osobę, która miała problem z nadwagą.

Mnie zmobilizowała do działania :-)

gagatek | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015