Wszechwiedzący doktór

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wolne Lektury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolne Lektury
majkey

"Był raz ubogi chłop nazwiskiem Rak, który, odstawiwszy do miasta furę drzewa na dwóch swoich osłach, sprzedał ją za dwa talary[1] pewnemu doktorowi. Po wypłaceniu mu pieniędzy, doktór zasiadł właśnie do stołu. Zobaczył chłop, jak on sobie ładnie jadł i pił, i aż mu się serce ścisnęło na myśl, dlaczego by on także nie mógł być doktorem. Toteż zatrzymał się jeszcze przez chwilę i w końcu spytał się, czy nie mógł by być także doktorem."

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/wszechwiedzacy-doktor/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/wszechwiedzacy-doktor/

olaf2009 | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Podobny motyw obecny np. w baśniach fińskich. O tym jak przypadek i odrobina szczęścia potrafią przyczynić się do osiągnięcia zamierzonego sukcesu. Dobra. Nietypowe ale bardzo pozytywne spojrzenie na rzeczywistość.

nieromeq | 2017-12-17
Buka | 2017-06-20