Ciało

Wydawnictwo: Albatros
Peggy Sue Got Murdered/Girl Missing
Tess Gerritsen
Patrycja

Zwłoki pięknej młodej dziewczyny przywiezionej do prosektorium nie zdradzają żadnych widocznych urazów ani śladów przemocy. Lekarka sądowa Kat Novak przypuszcza, że kobiet mogła przedawkować narkotyki. Numer telefonu zapisany na opakowaniu zapałek w zaciśniętej dłoni zmarłej prowadzi do prezesa firmy farmaceutycznej Cygnus, która zaprzecza, by miał coś wspólnego z denatką. Tymczasem w tym samym rejonie Bostonu zostaje odnalezione ciało innej kobiety, a w szpitalu umiera kolejna ofiara przedawkowania. Zabił je eksperymentalny narkotyk wytwarzany przez Cygnus? Kat nabiera przekonania, iż tajemnicze śmierci mogą być dziełem seryjnego mordercy, prawdopodobnie wpływowego obywatela miasta. Kiedy jej dom wylatuje w powietrze uświadamia sobie, że jest na właściwym tropie, a zabójca znajduje się bliżej, niż mogłaby przypuszczać...

źródło opisu: Albatros, 2011

źródło okładki: Albatros

Paco | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 07 maja 2016

Cmok – cmok. Buźka – buźka. Typowy mezalians. Typowa bajka.
O księciu i bystrookiej cud – miód. Oczywiście biednej jak mysz kościelna. Ale jak inteligentnej, wykształconej. Książę ma konia. Mercedesa chyba. Ona twierdzi,że za wysokie progi. Książę ma zbroję. Ona ją dziurawi swą błyskotliwością i nogami do samej szyi. Książę ma kopię. Ona kruszy ją swym spojrzeniem i rzęsami do podłogi. Wspólnie trzymają klucz do zagadki. Wspólnie przeżywają przygody.
Szlachcic i chłopka. Ich potomstwo to Rizzoli – Isles. Tess wyraźnie wchodzi na równię pochyłą. Tylko jeszcze ślizg nie ten. Kanty łyżew pozbawione szlifu. Albo brak smarowania. Ale ciąg jest. Po sztampowych romansidłach, cóś drgnęło.
Zwiastun wysokich lotów.

Bożena | 2013-12-03
Przeczytana: grudzień 2013

Tess Gerritsen sama przyznaje , że "...karierę pisarską zaczynałam od powieści, w których miłość i morderstwo splatały się z sobą jako dwa równoprawne wątki, a bohaterowie zmagali się jednocześnie ze strachem i własną zmysłowością..." (str.5) - I taka jest właśnie ta książka.
Jest zauroczenie, miłość i romans, są uczucia, emocje i rozterki głównych bohaterów ale jednocześnie jest zbrodnia, zagadka i śledztwo, tajemnicze zbiegi okoliczności i niespodziewany zwrot akcji.

"Ciało" to ciekawie skonstruowana fabuła, która wciąga do ostatnich stron lecz nie przyprawia o dreszcze. To dynamiczna akcja ale bez przesady, autorka pozwala wczuć się w akcję i razem z bohaterami rozwikłać zagadkę. „Ciało” to dobra powieść kryminalna ale bez fanfar, to lektura raczej dla kobiet, miłośnicy mocnych wrażeń mogą być troszkę rozczarowani.

Osobiście bardzo polecam!!! Powieść tą - jak na dobry kryminał z wątkiem miłosnym przystało - czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Mimo to, że "Ciało" nie ściska...

książek: 2054
jamczyk | 2017-03-09
Przeczytana: 08 marca 2017

Ni pies, ni wydra. Próba połączenia thrillera z romansem, lub odwrotnie, i wyszło bardzo nijako. Książka na jeden wieczór, chyba tylko dla fascynatów twórczości Tess Gerritsen.

Mimo mojego uwielbienia dla twórczości Gerritsen wystawiam tej książce dość niską ocenę. Do przeczytania "Ciała" zabrałam się stosunkowo późno, znając już inne tytuły autorki, przy których ta książka wypadła raczej blado.
Wiem, że Tess zaczynała od romansideł i "Ciało" było etapem przejściowym między nimi, a typowymi thrillerami. Jednak nawet mimo pewnej dozy wyrozumiałości nie potrafiłam nie zauważyć banalności wątku romansowego.

On przystojny i bogaty, ona piękna i... piękna. Bo krojenia trupów raczej do damskich zalet zaliczyć nie można. Wpadli sobie w oko nad prosektoryjną szufladą z zimnym trupem. Dalej też nic odkrywczego Tess nie napisała, nie minęło kilka stron i był seks, później przyszły rozterki sercowe "on taki piękny i bogaty, a ja trupy kroję, nie pasujemy do siebie", w tle było trochę bombowo i miejscami groźnie, ale zakończenie niczego nie urywa.

Dla mnie to jeden z gorszych wytworów autorki, która próbowała namówić mnie do zauważenia przewagi thrillera w...

Ania | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Kolejny bardzo dobry kryminał sensacyjny z romansem w tle między głównymi bohaterami.Od samego początku ciekawa akcja wciąga czytelnika a z biegiem stron nabiera jeszcze większego zainteresowania w tym jak rozstrzygnie się walka o sprawiedliwość a nawet życie.Polecam!

Joanna | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

czytając tą książkę autorki czuje się przedsmak jej wybitnej twórczości za jaką uważam thillery medyczne. tą książkę czyta się szybko i bardzo ciekawi. w tle romans a wątek kryminalny bardzo rozbudowany.

gwiazdka | 2014-08-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Miła lektura na upalne dni. Nie jest to literatura ambitnych lotów, nie jest to też szczególnie wybitny thriller, ale czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Czy na długo zostanie w pamięci to już inna bajka.
Główna bohaterka to Kat, pani doktor, której królestwem jest prosektorium, która samodzielnie postanawia wyjaśnić tajemnicze śmierci kilku młodych ludzi. Jest więc interesujące poszukiwanie prawdy, trochę akcji, no i oczywiście podejrzany, ale za to przystojny i bogaty mężczyzna. Dawka sensacji, odrobina romansu, trochę tajemnicy, w sumie niczego sobie rozrywka. Chociaż „Ciało" nie jest złą książką, uważam, że Gerritsen stać na więcej.

annaroza | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Świetna powieść. Interesująca fabuła, cały czas trzyma w napięciu. Zaskakujące zakończenie. Tylko wątek miłosny toczy się przewidywalnym trybem.

Ewelina229 | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

Moje trzecie spotkanie z tą autorką, i mój trzeci znak zapytania. Czyta się bardzo szybko, sprawnie, fabuła wciąga od pierwszych stron, ale za każdym razem czegoś mi brakuje.
Dość przewidywalna, ale nie skreślam autorki. Daję jeszcze szansę ;)

Lekarz sądowy Kat Novak "dostaje" na stół ciało młodej kobiety, wszystko pozornie wygląda na przedawkowanie narkotyków, ale wkrótce pojawiają się nowe ciała z tak samo tajemniczą przyczyną śmierci... Kat zaczyna swoje własne śledztwo narażając nieświadomie siebie na niebezpieczeństwo..
Na Jej drodze pojawia się Adam... podejrzany, czy ktoś komu może ufać ? do tego Kat także musi dotrzeć sama...

Polecam jeśli nie macie wygórowanych oczekiwań sięgając po thriller

Nemezis | 2018-08-26

Książka na wakacje, nie jest zła, ale tu i ówdzie mi się ziewnęło. Wątek romansowy nudny i przewidywalny: ona ładna i mądra, on przystojny i bogaty, a ta trzecia to majętna dama, z wyższych sfer, sztywna jak drut.
Wątek kryminalny był o wiele lepszy, bo do ostatnich stron nie wpadłam na to, kto stoi za śmiercią czterech osób. Zastanawiam się tylko, kiedy ta główna bohaterka pracowała, skoro właściwie cały swój czas poświęciła na rozwiązanie zagadki. Motywy wprawdzie szlachetne (zajęcie się sprawą osób, o które nikt się nie upominał), ale szybka metamorfoza lekarza sądowego w detektywa amatora pozostaje dla mnie niezrozumiała. A może w przypadku takich książek, o takie drobiazgi nie powinnam się czepiać.