Atlas nieba. Przewodnik młodego astronoma

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedie i atlasy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
niebo, gwiazdozbiory, konstelacje,
Łukasz

"Atlas nieba" z serii książek edukacyjnych Pascala, skierowany jest do miłośników astronomii. Powinny sięgnąć po niego również osoby zafascynowane rozgwieżdżonym niebem, które chcą poznać tajniki jego obserwacji. Dzięki lekturze poradnika zrozumieją, że do obserwacji nieba profesjonalny sprzęt nie jest konieczny, gdyż wiele obiektów na niebie można dostrzec już przez zwyczajną lornetkę.

Zawartość
- 53 gwiazdozbiory widoczne w Polsce: mapy, ilustracje, opisy ciekawych obiektów (na stronach książki)
- ponad 200 kolorowych fotografii
- przegląd sprzętu astronomicznego
- najnowsze odkrycia
- słownik terminów astronomicznych
- informacje praktyczne: literatura, planetaria, organizacje, adresy www
- 1300 obiektów niebieskich w indeksie

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1573

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

PannaPotter | 2015-12-05
Przeczytana: 2013 rok

Kupiłam w księgarni, bo szukałam czegokolwiek o astronomii. Ta książka graficznie najbardziej przypadła mi do gustu, a po przeczytaniu z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu miłośnikowi astronomii. Fajne mapki w zestawie.