Skoncentruj się

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

ćwiczenia zawarte w tym zbiorze przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży z dysleksją rozwojową, ale korzystać z nich mogą wszyscy uczniowie, którzy mają trudności z koncentracją uwagi. Uwaga ma znaczący wpływ na przebieg innych procesów poznawczych, np. takich jak zapamiętywanie czy spostrzeganie. Są to procesy decydujące o postępach w uczeniu się. Jeśli więc łatwo się rozpraszasz, często się zamyślasz, jesteś niecierpliwy, trudno Ci zabrać się do nauki, często odkładasz różne sprawy, masz trudności ze zrozumieniem poleceń, często mylisz cyfry i litery, często popełniasz różnego rodzaju pomyłki, masz trudności z podzielnością uwagi, to ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla Ciebie. Publikację tę gorąco poleca prof. Marta Bogdanowicz, jako pozycję o wielu walorach merytorycznych i praktycznych, jako pierwszą publikację poświęconą problemowi uwagi i koncentracji.

daily | 2017-12-09
Przeczytana: 2017 rok

(Bardzo) krótki poradnik (bo aż 7 stron ze wstępem!) i zestaw wielu prostych a ciekawych ćwiczeń dla osób z problemem, który faktycznie utrudnia proces uczenia się w szkole. Czcionka mega wielka, wypowiedzi skonstruowane tak, że połapie się w nim dziecko z największym ADHD. Niestety autor we wstępie podkreśla stylem wypowiedzi swoją obecność i "personalność" ale, na resztę książki - po prostu zupełnie znika.
Około 100 zadań, z którymi można nieźle się zabawić. Znalazłem w biblio i nie żałuje.
Dla osób które chcą walczyć za pomocą wskazówek opracowanych przez profesjonalistę (psychologa) ze swoim brakiem koncentracji, żeby polepszyć "fokusa" i motorykę wykonywanych zadań w szkole i podciągnąć się w myśleniu jednozadaniowym ale też, bądźmy poważni, nie super wymagającym, bo przykłady tu prezentowane rozwinie nawet średnio inteligentny gimbus.

Aniołeczek | 2011-02-19