Skoncentruj się

poradniki

ćwiczenia zawarte w tym zbiorze przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży z dysleksją rozwojową, ale korzystać z nich mogą wszyscy uczniowie, którzy mają trudności z koncentracją uwagi. Uwaga ma znaczący wpływ na przebieg innych procesów poznawczych, np. takich jak zapamiętywanie czy spostrzeganie. Są to procesy decydujące o postępach w uczeniu się. Jeśli więc łatwo się rozpraszasz, często się zamyślasz, jesteś niecierpliwy, trudno Ci zabrać się do nauki, często odkładasz różne sprawy, masz trudności ze zrozumieniem poleceń, często mylisz cyfry i litery, często popełniasz różnego rodzaju pomyłki, masz trudności z podzielnością uwagi, to ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla Ciebie. Publikację tę gorąco poleca prof. Marta Bogdanowicz, jako pozycję o wielu walorach merytorycznych i praktycznych, jako pierwszą publikację poświęconą problemowi uwagi i koncentracji.

Aniołeczek | 2011-02-19