1 011
1 132
angielski
Patrycja

It is a boiling hot Boston summer. Adding to the city’s woes is a series of shocking crimes, in which wealthy men are made to watch while their wives are brutalized. A sadistic demand that ends in abduction and death. The pattern suggests one man: serial killer Warren Hoyt, recently removed from the city’s streets. Police can only assume an acolyte is at large, a maniac basing his attacks on...

The pattern suggests one man: serial killer Warren Hoyt, recently removed from the city’s streets. Police can only assume an acolyte is at large, a maniac basing his attacks on the twisted medical techniques of the madman he so admires. At least that’s what Detective Jane Rizzoli thinks. Forced again to confront the killer who scarred her—literally and figuratively—she is determined to finally end Hoyt’s awful influence . . . even if it means receiving more resistance from her all-male homicide squad.

But Rizzoli isn’t counting on the U.S. government’s sudden interest. Or on meeting Special Agent Gabriel Dean, who knows more than he will tell. Most of all, she isn’t counting on becoming a target herself, once Hoyt is suddenly free, joining his mysterious blood brother in a vicious vendetta. . . .

Filled with superbly created characters—and the medical and police procedural details that are her trademark—The Apprentice is Tess Gerritsen at her brilliant best. Set in a stunning world where evil is easy to learn and hard to end, this is a thriller by a master who could teach other authors a thing or two.

źródło opisu: Ballantine Books, 2003

źródło okładki: Random House

Paco | 2015-06-19
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Przyzwoity poziom został utrzymany.
Zeszliśmy tylko kilka pięter niżej. Z sali operacyjnej do prosektorium.
Uff... jeszcze teraz czuję ten przykry zapach. Na kunszcie medycznym pani Gerritsen poznali się Coben i King, wychwalając ją pod niebiosa.
Myślę, że trochę z grzeczności...ale tylko trochę :)
Bo laska wiedzę medyczną posiada, oj posiada.
Po lekturze mam wrażenie, że jak otworzę lodówkę, będzie tam trup. Z całą pewnością.
Są wszędzie i jest ich bez liku. A to za sprawą tego samego oślizłego typa, który współgra z podobnym wężowatym.
Wydają się być zjawami i do samego końca zastanawiamy się, jak ,,werbują,, ofiary.
Zaciskają pętlę wokół pewnej krasawicy z Wydziału Zabójstw.
Ogólnie jest miło i przyjemnie. Gdyby nie te wnętrzności :)

Elżbieta | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

"SKALPEL" to ciekawy thriller medyczny i kontynuacja przygód bohaterów "Chirurga". Opowiedziana historia jest ciekawa, intrygująca i dobrze skonstruowana. Autorka zgrabnie podsyca ciekawość czytelnika. Nagłe zwroty akcji oraz nowe osoby ubarwiają fabułę.

Szczegółowe opisy sekcji zwłok aż do końca, cały ten smród rozkładających się ciał, ten słodki i omdlewający zapach rozkładających się mięśni powoduje u czytającego odruchy wymiotne. Osobiście nie jestem w stanie tego ogarnąć. Chwilami miałam dreszcze na plecach.

SKALPEL" w mojej ocenie jest troszeczkę słabszy od
"Chirurga". Mam trochę zastrzeżeń do zakończenia. Spodziewałam się czegoś innego, czegoś mocnego wbijającego w fotel. Bo to przecież książka musi powodować porażenie. W całości lekturę odbieram pozytywnie.

Myślę, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z TESS GERRITSEN.

Roman Dłużniewski | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

Kolejna przeczytana przeze mnie książka Pani Tess i znów ogromna satysfakcja. Choć początkowo miałem uczucie pewnej wtórności, to z każdą stroną było coraz lepiej. Rizzoli, choć czasami irytująca, jest prawdziwą babą z jajami. Chce dorwać psycholi i nic innego właściwie się nie liczy. Chociaż z czasem coraz więcej miejsca w jej myślach zajmuje Dean. Gerritsen bardzo umiejętnie stopniuje napięcie aż do końcowego finału. Wtręty stricte medyczne czynią całość jeszcze bardziej interesującą.
Polecam!

Kiwi_Agnik | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Rewelacyjny kryminał, oczu od niego nie sposób oderwać...
Świetna fabuła, od pierwszych stron trzymająca w napięciu, inteligentne dialogi, które powodują dreszcze, a atmosfera grozy i tajemnicy napędza chęć przeczytania, kolejnej i kolejnej strony, z książki można wynieść wiele ciekawostek i zagadnień medycznych i nie tylko...

Bohaterów powieści z łatwością można obdarzyć sympatią i im kibicować.
W tej części pojawia się intrygująca postać agenta Deana.
Może Jane wreszcie się poszczęści?

Choć wielokrotnie spotkałam się z opinią, że koniec jest mało wymyślny, to ja myślę coś wręcz odwrotnego: finał mnie zaskoczył pozytywnie, akcja nie była przekombinowana tysiącem niepotrzebnych zwrotów akcji i zachęciła mnie do bezzwłocznego sięgnięcia po część trzecią.
Zdecydowanie i bezwzględnie polecam, ta książka to jazda bez trzymanki.

Aneta Wiola | 2016-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Kolejna wspaniała powieść Tess Gerritsen. Nie sądziłam, że drugi tom opowiadający o dalszych losach Chirurga może być ciekawszy. Pomyliłam się. "Skalpel" jest lepszy od poprzedniczki.

Dochodzi do makabrycznego zabójstwa mężczyzny, nic nie wiadomo o uprowadzonej żonie ofiary. Na miejsce przestępstwa przebywa detektyw Korsak. Zaalarmowany znacznymi podobieństwami do ubiegłorocznej sprawy "Chirurga", prosi o pomoc detektyw Jane Rizzoli. Wkrótce dochodzi do kolejnej napaści na małżeństwo. Rizzoli jest przekonana, że to sprawka wielbiciela i naśladowcy "Chirurga". Pani detektyw nie tylko będzie musiała zmierzyć się z własnymi lękami, ale także nawiązać bliską współpracę z tajemniczym agentem FBI - Gabrielem Dean.

Tak jak pisałam, "Skalpel" jest jeszcze lepszy od "Chirurga". Powieść budzi napięcie, powoduje palpitację serca i gęsią skórkę. Wraz z upływającymi stronami byłam coraz bardziej zafascynowana okrutną historią poruszną przez Gerritsen....

Przemęczona, pretensjonalna Jane Rizzoli, kontra skalpel i nekrofil.

"Skalpel" może i nie jest powieścią słabą, o nudzie można zapomnieć. Tess Gerritsen uśmierca bohaterów jednego za drugim, jednak czytało mi się tą pozycję źle, daleko jej do lekkości pióra, dajmy na to Camilli Läckberg. Nie czułem też smaku jej zdań, jaki był mi dany u Stiega Larssona.

Nasza pani detektyw Jane Rizzoli, ma ciężkie życie, masę pretensji i często się wkurza. W "Skalpelu" chyba większość osób ma pretensje, wykluczając te postacie które spotykamy martwe, jako ofiary "Chirurga" który uciekł z więzienia, lub nowego oprawcy o pseudonimie "Dominator"

Pani Gerritsen pisze miejscami w sposób niezrozumiały, skrótowość opisów, prowadziła do pomijania pewnych informacji kluczowych w odbiorze przedstawianych scen, w związku z czym, często się gubiłem i czytałem zdania po raz drugi.

Mam wrażenie że mamy tu za dużo trupów, wprawdzie sceny sekcji zwłok były ciekawe, użyto wielu terminów medycznych, ale do...

Ania | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

Książkę dosłownie pochłonęłam.
Główną rolę odgrywa tutaj policjantka Jane Rizzoli,która prowadzi śledztwo w sprawie serii morderstw,które są dokonywane z okrutny sposób na małżeństwach.Podejrzenie pada na seryjnego morderce pod pseudonimem "Chirurg" który odsiaduje wyrok dożywocia w więzieniu.Jane Rizzoli pomogła przy jego schwytaniu rok temu,niestety od tamtego czasu nadal prześladuje ją w koszmarach z którymi trudno jej sobie poradzić.Do obecnego śledztwa w sprawie morderstw na małżeństwach dołącza się agent FBI Dean do którego Jane nie ma zaufania gdyz wydaje się dużo wiedzieć o tej sprawie a nie chce wyjawić poufnych informacji.
Niestety Jean grozi niebezpieczeństwo gdy z więzienia ucieka morderca "Chirurg" który chce rozliczyc się z policjantką.
Giną kolejni ludzie a morderców jest teraz dwóch...
Książka jest bardzo dobra,czytelnik cały czas jest ciekawy dalszych wydarzeń.Zakończenie wedłóg mnie mało ciekawe,spdziewałam się czegos bardziej spektakularnego ale ogólnie podobała...

Druga część z serii o Rizzoli i Isles to książka, od której po prostu nie mogłam się oderwać. Zakończenie jednego rozdziału nie pozwalało mi na odłożenie książki bez zapoznaniem się z kolejnym i tak do samego końca. Bardzo lubię styl pani Gerritsen, a ta książka spodobała mi się jeszcze bardziej niż "Chirurg".

Główna bohaterka Jane Rizzoli może nie jest bez wad, ale mimo swojego trudnego charakteru bardzo ją polubiłam. Doktor Isles pojawia się w tej części po raz pierwszy i jeszcze trudno było wyrobić sobie o niej zdanie.
Akcja przebiega bez zbędnych dłużyzn, pomysł na fabułę bardzo przypadł mi do gustu, autorka ciekawie zaplanowała kontynuację "Chirurga", a włączenie do śledztwa agenta Gabriela Deana z FBI urozmaiciło akcję i pozwoliło uniknąć "powtórki z rozrywki" z części pierwszej.
Zakończenie może trochę zbyt proste i banalne, ale nie czepiam się :)

Nie zaliczam jednak "Skalpela" do gatunku thrillerów medycznych. Oczywiście bardzo podobały mi się opisy pracy doktor Isles,...

Beata | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

Rewelacyjny thiller. Drugi z cyklu o Rizzoli i Isles. Jeszcze nie łączy ich przyjaźń. Poznajemy chłodnego i zdystansowanego agenta FBI Gabriela Deana, który pomaga bostońskiej policji w schwytaniu seryjnego mordercy Hegemona. Powraca Chirurg... Brutalne morderstwa, wartka, spójna akcja, intrygujące śledztwo nie pozwalają oderwać się od czytania. Tylko rozwiązanie sprawy było niespodziewane... szybkie i proste. Ale to nie minus powieści.

Joanna | 2016-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Kolejna z serii Rizzoli/ Isles. bardzo dobrze się czyta. jestem po prostu zachwycona tą autorką. moje wymagania czytelnicze przez nią bardzo wzrosły.
Jest to kontynuacja "Chirurga". Poznajemy doktor Isles na razie bardzo spokojnie. natomiast pojawia się Gabriel i nasza dzielna Rizzoli ma romans. na szczęście książka dobrze się kończy. ale czy na pewno?