Pustków. Hitlerowskie obozy wyniszczenia w służbie poligonu SS

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
literatura faktu
shrimp

Spośród ogromnej ilości obozów hitlerowskich polskie piśmiennictwo zajmowało się głównie największymi. Obecnie - dla poznania funkcjonowania całokształtu aparatu wyniszczenia i wyzysku okupanta - zachodzi potrzeba zbadania także mniejszych (choć dla więźniów równie dotkliwych). Niniejsza książka Stanisława Zabierowskiego wychodzi jej naprzeciw. Autor jest specjalistą w zakresie zagadnień...

Autor jest specjalistą w zakresie zagadnień okupacji hitlerowskiej w południowo-wschodniej części Polski. Nie jest to jego pierwsza praca. Opublikował "Rzeszowskie pod okupacją hitlerowską", książkę, w której w zbiorze esejów odtworzył historię i klimat okupacji, redagował dwutomowe dzieło "Studia nad okupacją hitlerowską południowo-wschodniej części Polski", a nadto napisał i ogłosił w różnych książkach i czasopismach szereg naukowych opracowań, omawiających organizację hitlerowskiej policji i popełnione przez nią zbrodnie.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1981

źródło okładki: Zdjęcie autorskie