Ścieżka radości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Labirynty i osobliwości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Psychologia, styl życia

Jeśli ludzie Cię nie rozumieją, jeśli czujesz się osamotniony, jeśli trudno Ci się zabrać do czegokolwiek - weź do ręki tę książkę. Jeśli bezustannie jesteś bardzo zajęty, cierpisz na chroniczny brak czasu i ciągle, od lat, tak się jakoś składa, że w żaden sposób nie możesz się wybrać na wiosenny, letni, jesienny czy zimowy spacer do lasu - koniecznie przeczytaj tę książkę (możesz...

Jeśli bezustannie jesteś bardzo zajęty, cierpisz na chroniczny brak czasu i ciągle, od lat, tak się jakoś składa, że w żaden sposób nie możesz się wybrać na wiosenny, letni, jesienny czy zimowy spacer do lasu - koniecznie przeczytaj tę książkę (możesz ją czytać od początku, od końca i od środka).
Jeśli jesteś szczęśliwy, cieszy cię każdy dzień, masz wspaniałych przyjaciół i cudowną rodzinę -przeczytaj tę książkę; jest to książka o Twojej drodze do tego, co masz.
Kimkolwiek jesteś, jakikolwiek jesteś "Ścieżka radości" może być Twoją ścieżką.

źródło opisu: Alfa 1993

źródło okładki: Alfa 1993

Magdalena Gościniak | 2013-11-27
Przeczytana: 18 listopada 2013

Mam kłopot z tą książką. Niby towarzyszy mi od podstawówki (wtedy kupiłam ją za kieszonkowe), czasem ją porzucam, czasem do niej zaglądam. Trudno jest mi jednak ją jednoznacznie ocenić. Dlaczego?

Bo jest zbyt płaska nawet jak na postmodernizm. Ja nie lubię mieszania porządków, wiązania pod jednym hasłem odległych od siebie ideologii, posługiwania się tekstem bez kontekstu. A "Ścieżka radości" właśnie taka jest. Stara się (?) być traktatem filozoficznym, kompendium ćwiczeń fizycznych i oddechowych, zbiorem cytatów, wyborem pism. Ale z tych wszystkich wątków nie buduje się nic poza ogólnym poziomem ogólności… który jest niezwykle płytki. Naprawdę mam sprzeciw wobec stawiania w jednym szeregu chrześcijańskich mistyków z Sai Babą, Iyaengarem, Krishnamurtim czy Spinozą. Czuję bunt wobec opisywania ćwiczeń i nie ujawniania ich możliwego działania. A już szczególne weto mówię namawianiu do praktyki technik oddechowych bez jakiegokolwiek przygotowania i bez najmniejszego nawet uczulenia...

Naila | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, ✔...
Książkowa-Fantazja | 2013-07-04
| 2013-07-02