Zgłosuj na książki roku 2017

Chiny: kraj niebiańskiego smoka

Wydawnictwo: Świat Książki
historia
Marla

Książka "Chiny: kraj niebiańskiego smoka" jest wyczerpującym, napisanym w przystępny sposób przewodnikiem po jednej z największych cywilizacji świata. Wspaniale ilustrowana, ukazuje żywy obraz tej fascynującej kultury - od dworu cesarskiego po tradycje taoizmu i konfucjanizmu. Ponad 200 kolorowych fotografii wspaniałych dzieł sztuki, architektury, krajobrazów, ceremonii i świąt. Prezentacja...

Prezentacja historycznego, religijnego, filozoficznego i artystycznego dziedzictwa Chin.

Najważniejsze zagadnienia historii i kultury chińskiej na przestrzeni ostatnich czterech tysięcy lat - od początku okresu starożytnego po koniec epoki cesarstwa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

To raptem 240-stronicowy album. I jak to zwykle bywa z takimi wydaniami więcej uwagi przykłada sie do ładnie prezentującej sie szaty graficznej niż satysfakcjonującego, obszernego w treść kompendium.
Wyczerpujące? W żadnym zakresie.Jednak jest dobrym przewodnikiem po tym świecie dla początkującego czytelnika by rozpoczął swą przygodę z jedną z najstarszych cywilizacji.

MagiaZapisanychSłów | 2018-02-04
gigija | 2017-02-04