poezja
Marla

Bardzo sympatyczny Anioł położył się na chmurze, ręce splótł pod głową i patrzył zadumany w firmament. Zmęczony był ogromnie, gdyż poprzedniego dnia była niedziela, więc przez cały dzień musiał klęczeć z kadzielnicą, w którą sprytne, małe aniołki dosypywały wciąż bursztynowego złota i najwonniejszych ziół rajskich; wieczorem znów śpiewał przy organkach, na których dość fałszywie, jak na kobietę przystało, grała święta Cecylia, dyplomowana nauczycielka chórów anielskich.

Skrzydła złożył starannie, aby się nie pomięły, zdmuchnął najbliższą gwiazdę, by go nie raziła w oczy migającym, niespokojnym światłem, i trwał w zadumie.

źródło opisu: fragment

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Vilsa | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Takie krótkie, niepozorne, ale jakże treściwe dziełko. Natura ludzka jest skomplikowana, być może każdy zachowałby się inaczej, kiedy spotkałby anioła. Śmiem jednak podejrzewać, że gdyby anioł wpadł w łapska "większości", skończyłoby się to dla niego tak samo, jak w danym utworze. Dzięki filmom, czy też literaturze takiej jak ta, powątpiewa się w dobrą stronę człowieka. Po przeczytaniu "Anioła" czuję żal, wstyd za ludzi. Ciągle chcą więcej, byle zniszczyć, dopaść i uczynić swoim. Na refleksję pozostaje fragment:
"Nie wychował się jednak dziwny Anioł i nigdy na ludzi nie wyszedł; mówił zawsze od rzeczy, ciągle spoglądał w niebo i oczy miał zawsze zamglone.Nieraz się zrywał i wił z bólu, ruszając dziwnie ramionami, na których miał dwie wielkie blizny po operacji. Zawsze wtedy wpadał w zadumę i milczał, tylko w oczach miał dwie dziwnie piękne łzy. Potem mu się podobno rozum pomieszał i nieszczęśliwy Anioł zaczął pisać wiersze."

savon | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016