Królestwa Nashiry. Miecze buntowników

Cykl: Królestwa Nashiry (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
I regni di Nashira. Le spade dei ribelli
Królestwa Nashiry
AMisz

Kontynuacja przygód Talithy, córki hrabiego Królestwa Lata, i losów Nashiry – mitycznego świata, któremu – według przepowiedni – grozi zagłada. We wszystkich czterech królestwach Nashiry wybuchają bunty niewolników, których nie jest w stanie stłumić wojsko dowodzone przez ojca Talithy, okrutnego hrabiego Megassę. W tym czasie Talitha wraz z Saiphem, swoim niewolnikiem i zarazem przyjacielem,...

We wszystkich czterech królestwach Nashiry wybuchają bunty niewolników, których nie jest w stanie stłumić wojsko dowodzone przez ojca Talithy, okrutnego hrabiego Megassę. W tym czasie Talitha wraz z Saiphem, swoim niewolnikiem i zarazem przyjacielem, odnajduje mężczyznę o imieniu Verba, który wie, jak uchronić Nashirę przed zagładą. Ale Verba jest obojętny na los Nashiry i ucieka w kierunku nieznanych ziem, podczas gdy Talitha i Saiph walczą u boku buntowników w wojnie, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej krwawa. Wkrótce Talitha będzie musiała dokonać niezwykle trudnego wyboru: szukać Verby czy walczyć u boku rebeliantów, stając w szranki ze swoją rasą i przeszłością.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1438

Przygód Talithy ciąg dalszy

„Marzenie Talithy” bardzo szybko porwało mnie w mityczny świat Nashiry. Główni bohaterowie wciągnęli w wir wydarzeń i zapewnili świetne towarzystwo podczas lektury książki. Nie zdziwi was raczej fakt, że kiedy na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna część opowiadająca o losach Nashiry, bez wahania po nią sięgnęłam. Czy autorka stanęła na wysokości zadania i po raz drugi oczarowała mnie swoją opowieścią?

„Królestwo Nashiry. Miecze buntowników” to następny tom przygód Talithy. Córka hrabiego Królestwa Lata wraz z Saiphem docierają do miejsca, w którym ukrywa się poszukiwany przez nich  Verba. To spotkanie nie kończy się jednak sukcesem - dziewczynie brak sił, a jej niewolnik czuje się znacznie gorzej. Verba nie pozostawia ich samym sobie, wręcz przeciwnie pomaga im, jednak później..znika. Taitha i Saiph ponownie wszczynają poszukiwania.  Nie będą one łatwe. Ta dwójka bowiem stanie niebawem w obliczu podjęcia bardzo trudnej decyzji. Którą drogę wybiorą i czy będzie ona tą właściwą?

Licia Troci – włoska autorka fantasy – zdecydowała się wprowadzić do powieści nowe postaci. Dzięki temu zabiegowi czytelnik z pewnością nie zazna nudy. Obok znanych już z pierwszej części przygód Talithy bohaterów poznajemy inne osobowości, temperamenty. Miałam pewne obawy co do ilości postaci występujących w powieści. Zazwyczaj podczas lektury powieści charakteryzujących się mnogością bohaterów gubię się i książkę szybko odkładam na bok. Autorka cyklu zdecydowała się na umieszczenie spisu postaci, który z powodzeniem służył mi podczas lektury.

Podczas lektury „Mieczy buntowników” nie ma szans na jakiekolwiek znużenie - wszak ciągle coś się dzieje. Akcja mknie niesłychanie szybko, a kolejni bohaterowie urozmaicają opowieść. Język powieści nie jest skomplikowany, dzięki czemu powieść czyta się lekko i z przyjemnością.

Książka ta skierowana jest do młodszego czytelnika i niewątpliwie tę grupę „Miecze buntowników” zachwycą. Wciągająca akcja, spójna całość, przystępny język to cechy, które przemawiają za tym tytułem.  Jesteście ciekawi losów Nashiry? Chcecie wiedzieć czy Tabithcie i Sapihowi uda się wreszcie porozmawiać z Verbą – jedyną osobą, która według przepowiedni siostry Tabithy wie jak powstrzymać Cetusa i tym samym uchronić krainę przed zagładą. Nic prostszego – wystarczy jedynie poznać drugą część „Królestwa Nashiry”.

Agnieszka Stolarczyk

candid | 2016-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2016

Wszystkie książki pani Licii Troisi są bardzo lekkie, interesujące i przyjemne, a ta nie jest wyjątkiem od reguły. Dobre fantasy, które nie wymaga zbyt wiele wysiłku i jest idealne na leniwe letnie popołudnia.
W porównaniu do pierwszej książki trylogii, ta była zdecydowanie bardziej interesująca. Czytelnik znajdzie tutaj więcej akcji, więcej ciekawych postaci i stworzeń, a także dużo nieprzewidywanych poruszeń bohaterów. Główni bohaterzy, Talitha i Saiph, cały czas się zmieniają i rozwijają, a powracają także Melkise i Grif, co bardzo mnie zaskoczyło i zadowoliło.
Lekko napisana, spokojnie można przeczytać w jeden dzień. Polecam mało wymagającym fanom fantasy, naprawdę bardzo przyjemna lektura.

GrublukTheGrim | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

Jest lepiej.
Przyzwyczajony do stylu literackiego Troisi wyrobionego podczas lektury sagi Świata Wynurzonego, nieco zawiodłem się przy poznawaniu pierwszego tomu Królestw Nashiry. Tymczasem ten tom odsłonił drugie dno historii i pomysły umyślnie przemilczane w fabule pierwszej części. Teraz akcja idzie jeszcze bardziej do przodu. Wreszcie zaskakuje i wciąga czytelnika w wir zdarzeń będących udziałem Talithy i Saipha.
Choć nadal jest to literatura mocno młodzieżowa, fajnie że Licia Troisi na swój sposób wciąż stara się kreować i odświeżać gatunek fantasy.
Na trzeci i czwarty tom czekam już zatem z dużą niecierpliwością.

maniakalnaa | 2014-03-12
Przeczytana: 11 marca 2014

"Miecze buntowników", to drugi, po "Marzeniu Talithy" tom serii "Królestwa Nashiry".
Historia rozpoczyna się tam, gdzie skończyła się w pierwszej części. Talitha z Saiphem dotarli do kryjówki Verby. Niewolnik jest umierający, Talarytka na skraju wyczerpania. Verba pomaga im, jednak później znika. Talitha i Saiph nie dają za wygraną i dalej go szukają, bo tylko on, według zapisków Lebithy - siostry Talithy - wie jak powstrzymać Cetusa. Na ich drodze pojawiają się buntownicy zamieszkujący Zakazany Las. I to tutaj Talitha i Saiph muszą dokonać wyboru: ratować świat czy pomóc rebeliantom.
W tej części pojawia się sporo nowych postaci, jednak towarzyszą nam również osoby już poznane w pierwszym tomie. Akcja jest wartka, ciągle coś się dzieje. Jest nawet wątek romantyczny, ale jedynie przez dwa, czy trzy rozdziały. Za to mnóstwo spisków, punktów kulminacyjnych i niespodzianek. A do tego różnice zdań! A przecież wiadomo do czego mogą takowe doprowadzić...
Jest to chyba pierwsza seria, w...

książek: 1930
invisible_bookreader | 2016-03-27

Nie zawiodłam się na kolejnej części. Urban jak to Urban, nie za lekka, nie za ciężka. W sam raz dla zlaknionych fantastyki czytelników, którzy lubią elfy , smoki i czarodzieji.

Ireth | 2015-06-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

1. Skąd zaraz obok lasu miałaby się wziąć pustynia?!
2. Opowieść jest (według mnie) niedokończona. Talitha chowa się w schronie i drży ze strachu, Saiph sobie umiera, bo dotknął kamienia, Nashira nie została uratowana, nie wiemy co się dzieje.
3. Może to tylko moje odczucie, no ale spójrzcie: Talitha, Talarethy - dobre rzeczy, Megassa, Messe - złe rzeczy. Przypadek? Nie sądzę, zbyt duża zbieżność i mało pomysłowości, a autorka powinna bardziej przykładać się do fizyki i biologii, bo książka jest niedopracowana.

Nie polecam

Pepper | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Ten tom zdecydowanie był bardziej interesujący od pierwszego. Więcej się działo, ale historia jednak nie do końca mnie wciągnęła. Główna bohaterka mnie irytowała, co rzadko mi się zdarza, i według mnie była po prostu głupiutka. Podobnie jak w pierwszym tomie sytuacje ratuje Saiph i  Melkise. <br>
Mam wrażenie, ze historię można by odrobinę dopracować. Ja po skończeniu tej części mam poczucie chaosu panującego w fabule. Także emocjonalnie nie związałam się z żadnym z bohaterów. Nie wczułam w ich historię.

Taa druga część słabsza. A główna bohaterka traci z każdą stroną.

Muszę być szczera - powyższa opinia pojawiła się, bo nie miałam pojęcia co napisać.

A teraz jestem uzależniona od obu wydanych tomów, które wciąż czytam na nowo, bo trzeciego nie wydano, a zakończenie drugiego, jest takie...aaa!
Nienawidzę szanownego wydawnictwa.

Jak ja się mam niby nauczyć włoskiego???

Magdalena-cherry | 2015-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z zapartym tchem śledziłam dalsze losy naszych bohaterów i....Dlaczego tak to się skończyło?? Musi być kolejna część:D No cóż bohaterka opisała, a raczej napisała zakończenie takie hmm prawdziwe? Śmierć...

Blair | 2014-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, *2014*, Ebook
Przeczytana: 18 września 2014

Alane0907 | 2015-11-29
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Dotrzymuje tępa pierwszej części
Ba!
Nawet je wyprzedza!
Kolejny tom zmagań Talithy z niesprawiedliwością, boską zagłądą, ojcem i... swoimi uczuciami.
Każdy amator skąplikowanych romansów, nie raz się podczas tego tomu uśmiechnie.
Nie brakuje krwawych opisów bitew i walk, ale jest to na równi wymieszane z wbijającymi się w serce zmaganiami psychcznymi Talithy.
Podziwiam autorkę, za tak cudowne oddanie tych pięknych aspektów walki o dobro, ale i tej ciemnej strony walki o marzenia.