Zabawy z niemowlakiem

Wydawnictwo: Jedność
poradniki

Czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka. W tej książce rodzice znajdą ponad 100 wesołych i twórczych zabaw, które wspierać będą prawidłowy rozwój ich maleństw – od chwili narodzin aż do pierwszego roku życia. Znajdą w niej także mnóstwo praktycznych porad, które ułatwią im opiekę nad ich małymi skarbami. – zabawy dotykowe – zabawy ruchowe – zabawy na dworze – zabawy podczas...

Czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka.

– zabawy dotykowe
– zabawy ruchowe
– zabawy na dworze
– zabawy podczas zmieniania pieluchy
– zabawy poznawcze
– zabawy rozwijające zmysły
– zabawy w kąpieli
– zabawy w samochodzie

Autorzy tej książki to nie tylko eksperci w rozwoju niemowlaków, ale także szczęśliwi rodzice sześciorga dzieci. Zaprezentowali oni w tej publikacji imponujący zestaw ponad 100 zabaw dla niemowlaków – wspierających ich fizyczny, emocjonalny i poznawczy rozwój. Wierzymy, że dla wszystkich rodziców staną się one wspaniałą inspiracją oraz nieocenioną pomocą w tej najcudowniejszej przygodzie życia, jaką jest rodzicielstwo.

Odbiorcy:
– rodzice niemowląt do 1. roku życia, świadomi wyzwań i ważnych zadań, jakie stoją przed nimi.
– poszukujący wartościowego prezentu dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– jej autorami są światowej sławy eksperci w rozwoju niemowląt i małych dzieci, zajmujący się opracowywaniem specjalistycznych programów do zabaw z dziećmi.
– zachęca rodziców do rozwijania pozytywnych relacji z dziećmi i dbania o ich fizyczny, intelektualny i emocjonalny rozwój.
– zawiera ponad 100 zabaw, które każdy rodzic z ogromną przyjemnością wykorzysta w codziennej opiece nad dzieckiem.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=19&products_id=2216

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=19&products_id=2216

Ostatnio znów zaczęłam Was zasypywać poradnikami związanymi z rozwojem niemowlęcia i małego dziecka. Ale akurat jestem na takim etapie, że ten temat bardzo mnie interesuje, więc chętnie dzielę się z Wami moją opinią o tego typu publikacjach :) W sumie nie jestem początkującą mamą i mam już pewne doświadczenie w wychowywaniu dziecka, ale uważam, że dobrych rad i wskazówek nigdy nie jest za wiele. Tak więc oto kolejna książka o maluszkach. Tym razem będziemy szukać pomysłów na zabawę z niemowlętami :)

Może zacznę od tego, że książka jest naprawdę spora. Nie tylko jej wymiary są duże, ale także ilość stron sprawia, że w pierwszej chwili zastanawiamy się, czy to możliwe, by z tak maleńkim dzieckiem było aż tyle możliwości do zabawy. Jednak gdy tylko zajrzymy do środka okazuje się, że tak właśnie jest. Już spis treści rozwiewa nasze wszelkie wątpliwości. Podzielony jest on na 4 działy: od chwili narodzin, powyżej 3 miesiąca, powyżej 6 miesiąca i powyżej dziewiątego miesiąca życia...

Ruda Mała | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

Na pewno wrócę do tej książki w poszczególnych miesiącach rozwoju mojego dziecka. Ponieważ, jest podzielona na ćwiczenia wraz z dorastaniem dzieci. Fajną sprawą są wierszyki, piosenki ale raporty naukowe, które pomagają nam zrozumieć, po co to robimy? I dostajemy odpowiedź, chcemy być świadomymi rodzicami! Polecam.

magda | 2013-08-01
Paulina89 | 2016-07-17