Teatr szkolny cz. 2. Akcent, intonacja, intencja

Wydawnictwo: Europa
poradniki

Akcent w teatrze wymaga specjalnego potraktowania. Zasad poprawnego akcentowania z pewnością nie można nauczyć dzieci w ciągu kilku lekcji języka polskiego. Zmiana złych nawyków językowych uczniów wymaga często ćwiczeń i wielokrotnego powracania do omawianego problemu. Zgromadzone w tym tomie ćwiczenia i zabawy przydadzą się nie tylko w pracy ze szkolnym teatrem, ale powinny się stać niezbędnym zestawem na każdej lekcji języka polskiego. Wierszyki użyte do ćwiczeń mogą być następnie wykorzystane jako samodzielna propozycja repertuarowa. Każde z ćwiczeń stanowi również autonomiczną propozycję zabawy. Podane jest z respektem dla dziecięcej mentalności i dziecięcego poczucia humoru.Książka zawiera:? ćwiczenia doskonalące poprawne akcentowanie słów

peggylee | 2010-10-22
Na półkach