Dziecięca matematyka

Wydawnictwo: WSiP
9788302099755
pedagogika
bellyup

Nauczanie matematyki w szkole podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne ( WSiP ) 2009

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: styczeń 2009

Świetna książka dla nauczycieli, terapeutów. Kanon wśród obowiązkowych książek na studiach.

Czytanie "Dziecięcej matematyki" sprawiło mi przyjemność, a podczas lektury trudno było się nudzić. Mimo że wybrałam ją z listy sugerowanej literatury przypadkiem, nie żałuję poświęconego czasu.

Myślę, że należy zacząć od tego, iż "Dziecięca matematyka" nie jest typową książką naukową. To poradnik, stworzony z myślą o rodzicach, jak również wychowawcach w instytucjach. Z powodzeniem mogą z niego korzystać obie te grupy. Zważywszy na cel, w jakim książka powstała, do jej największych zalet zaliczyłabym prosty język, w pełni zrozumiały dla laików. Drugi plus to fakt, że w "Dziecięcej matematyce" najwięcej miejsca poświęcono kształtowaniu kompetencji matematycznych w praktyce, przy minimalnej ilości teoretyzowania. Ćwiczenia, mające formę zabaw, zostały przedstawione w kolejności, jakiej należy je przeprowadzać. Czytelnik jest prowadzony krok po kroku, co stanowi znaczne ułatwienie we wdrażaniu nowych metod pracy. Proponowane formy aktywności nie są trudne do przeprowadzenia, nie...