6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
ŁuP

Wyznania przełamane przez cytat, a jednak – a może dzięki temu – porażające. Miłość złamana przez strach. Poszukiwanie prostoty, zawstydzenie nagością zapisu, intymne paradoksy: „światełko we mnie/ trochę jakby plami”. Słabnące serce, silna poezja.
(Piotr Śliwiński)

źródło opisu: WBPiCAK, 2013

źródło okładki: www.wbp.poznan.pl

nangnak | 2019-01-15
Na półkach: Poezja, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2019

no nie wiem co zrobić z tym tomem, bo część wierszy jest chyba spoko, ale pojawiają się też mizerne utwory :c Jak to mówią w Gułtowach: "człowiek nie wie"

namsster | 2015-05-13
Aleksandra Kanar | 2017-01-29
Mońcia103 | 2015-10-12
WBPiCAK | 2015-04-29

Gryfia dla Małgorzaty Rejmer

Małgorzata Rejmer, autorka znakomitego tomu reportaży „Bukareszt. Kurz i krew”, została laureatką trzeciej edycji Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Ten laur przyznaje „Kurier Szczeciński”, kwota nagrody opiewa na 50 tysięcy złotych. Finałowi Gryfii towarzyszyło spektakularna trzydniowa impreza promująca czytelnictwo – Miasteczko Literackie.

Znamy nominacje do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2014

Ogłoszono nazwiska pisarek nominowanych do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2014 przyznawanej przez „Kurier Szczeciński”. Wśród nominowanych książek znajdują się dwa reportaże, dwa utwory prozatorskie oraz zbiór poetycki.