Azja, Afryka, Indie, Nepal, Cejlon, Kenia, Tanganika
MichałKrk

Książka jest rezultatem jednej podróży do Azji południowej (Indie, Nepal, Cejlon) i krótkiego wypadu do Afryki wschodniej (Kenia, Tanganika). Autor mówi, że jego książka jest jedynie próba zarejestrowania niektórych faktów, zjawisk i problemów "wykadrowanych" z ogromnej panoramy spraw tamtego rejonu świata. Jest także atrakcyjna relacja z podrózy, próba sprawiedliwego spojrzenia na zycie ludzi w tych krajach.

źródło opisu: www.peb.pl

źródło okładki: www.peb.pl

Renax | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Jest to ciekawa, godna polecenia książka o Indiach, Nepalu, Cejlonie, Kenii i Tanganice. Co prawda, powstała ona w roku 1962, ale niestety wiele problemów opisanych jest wciąż aktualnych - np. problem chorób w Indiach (niedawno słuchałam w radio audycji o trądzie). Reporter opisuje początki parków narodowych w Kenii i końcówkę kolonializmu (problem podjęty pod rozwagę, którego skutki są widoczne na świecie aż do dzisiaj).
Mi osobiście bardzo spodobała się 'Oda do herbaty' - jak ją nazwałam, czyli uroczy fragment opisujący uprawę herbat w Cejlonie. Po tym opisie na pewno z większą estymą i radością będę się delektować każdą filiżanką liściastej cejlońskiej.

Artur Schodziński | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2013