5 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Patrycja

Druga Wojna Światowa
BOHATEROWIE OPERACJE KULISY

Dramatyczne wydarzenia największych zmagań wojennych w historii.

Przełomowe, nieznane momenty walk.

Czujnie strzeżone tajemnice pól bitewnych, dyplomatycznych gabinetów, głównych sztabów i central wywiadu.

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jale | 2014-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Dość kuriozalna pozycja. O zdobywaniu przyczółka na Czerniakowie we wrześniu 1944 są może 2-3 strony na początku i ze 25 pod koniec, zaś cała reszta - bite STO STRON - to infantylna gawęda o polskim chłopku, co to z syberyjskiej "rodzinnej" wioski poszedł do Wojska Polskiego, wyszkolił się na sapera i ruszył bić Niemca, wdzięczny za ciepłe słowa politruka, malującego kolorową przyszłość narodu polskiego zbratanego z sowieckim. Na szczęście dziś taka propaganda może już tylko śmieszyć...