Święta Teresa od Jezusa mistrzynią doskonałości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Zeszytów Karmelitańskich"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Flos Carmeli
Karmelitanki Bose, duchowość
religia
Czytam

edenasty numer Biblioteki Zeszytów Karmelitańskich poświęcony jest Drodze doskonałości św. Teresy od Jezusa. Rozważanie poszczególnych dzieł Świętej jest przygotowaniem do jubileuszu pięćsetlecia jej urodzin, przypadającego w 2015 roku. Droga doskonałości pisana przez Teresę w latach 1566-82 jest przewodnikiem duchowym dla zakonnic zreformowanego przez nią Karmelu. Refleksja dotycząca tego dzieła Teresy jest pogrupowana według trzech najważniejszych tematów jej książki. Każdy temat jest przedstawiany w trzech różnych wymiarach. Pierwsze dwa wymiary służą pewnego rodzaju zarysowaniu ogólniejszej perspektywy zagadnienia, aby potem można było przejść do poglądów Teresy w danej dziedzinie.

pod red. Sergiusza R. Nizińskiego.

źródło opisu: Flos Carmeli Wydawnictwo Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych

źródło okładki: Zdjęcie autorskie