YOUCAT. Modlitewnik młodych

YouCat : deutsch : Jugendgebetbuch
Modlitewniki, katolicyzm
religia
Czytam

Modlitewnik młodych YOUCAT to uzupełnienie niezwykle popularnego wśród młodzieży Katechizmu Kościoła Katolickiego dla młodych YOUCAT. Publikacja zawiera małą szkołę modlitwy, która odpowiada na pytania o to, w jaki sposób się modlić, gdzie oraz po co, a także gotowy układ modlitw na dwa tygodnie i ponad sto modlitw uporządkowanych tematycznie według tego, do kogo się zwracamy, oraz...

Publikacja zawiera małą szkołę modlitwy, która odpowiada na pytania o to, w jaki sposób się modlić, gdzie oraz po co, a także gotowy układ modlitw na dwa tygodnie i ponad sto modlitw uporządkowanych tematycznie według tego, do kogo się zwracamy, oraz stosownie do intencji modlitewnych, jakie najczęściej rodzą się w sercu młodego człowieka.

Największą zaletą Modlitewnika młodych YOUCAT jest to, że jest on nie tylko zachętą do modlitwy, ale także inspiracją do poszukiwania własnego języka rozmowy z Bogiem.

Uznanie Modlitewnika młodych YOUCAT przez młodzież w krajach, gdzie został on już opublikowany, za „nasz modlitewnik” jest jego najlepszą rekomendacją!

red. Georg von Lengerke, Dörte Schrömges

źródło opisu: Edycja Świętego Pawła

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2015-01-03
Przeczytana: sierpień 2014

Najnowocześniejszy i najbardziej postępowy modlitewnik, z jakim miałam do czynienia. W końcu dla młodych.
Naprawdę pomaga wrócić na drogę systematycznej i owocnej relacji z Bogiem. Modlitwy na wiele sytuacji życiowych i stanów emocjonalnych. Poza tym cenne wskazówki i plan porannej i wieczornej modlitwy na 14 dni.

czytelnik | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Religia

Jeśli myślisz, że nie zaliczasz się już do młodzieży (swoje już przecież przeżyłeś i swoje wiesz) i uważasz, że w Youcacie nic dla siebie nie znajdziesz to jesteś w ogromnym błędzie! Na początku muszę wyjaśnić pewną kwestię, gdyż nie wszyscy muszą się świetnie orientować w religijnych nowinkach wydawniczych. Youcat to skrócona wersja klasycznego katechizmu. Polecam go osobom oddalonym od Kościoła, wątpiącym i poszukującym. "Starzy wyjadacze" raczej nic ciekawego w nim nie znajdą. Dostępna jest także publikacja bliźniacza do niej, a mianowicie "Youcat. Modlitewnik". Nazwa i wygląd podobne (uwaga na pomyłki podczas zakupów!), ale na tym kończy się lista cech wspólnych.

Trzonem modlitewnika jest dwutygodniowy plan duchowy. Na każdy dzień znajdziemy kompletny zbiór modlitw porannych oraz wieczornych. Każdego dnia skupiamy się na innym aspekcie naszej wiary. Modlitwy te przede wszystkim mają nas zbliżyć do Boga. Daleko im od przesadnej formalizacji.

Część druga pozwala zaś na...